Близько 4 тис. людей було евакуйовано з 10 травня з громад Харківщини, які піддаються російським обстрілам, — поліція

Ілюстративне фото: hromadske.radio

Близько 4 тис. осіб було евакуйовано з 10 травня з громад Харківської області, які зазнають російських обстрілів. Про це сьогодні, 12 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила речниця Головного управління Національної поліції в Харківській області Олена Баранник.

“На сьогодні вже евакуйовано з 10 травня, я наголошую, з усіх територіальних громад, які піддавалися таким щільним обстрілам з боку Росії, близько 4 тис. людей. Тільки вчора вивезли 9 осіб — це Вовчанська, Куп’янська й Липецька громади”, — сказала вона.

Крім того, поліція закликає евакуюватися й жителів Золочівської громади, оскільки там теж неспокійно через обстріли.

Баранник зазначила, що зараз евакуація триває вже не так масово, як у травні.

“Абсолютно всі громадяни, які мешкають у районах, що піддаються постійним обстрілам Росії, можуть звернутися до поліції та до місцевих органів влади, тому що це така спільна робота, та попросити сприяти евакуації, бо залишатися там, де весь час стріляють, — дуже та дуже небезпечно. Тому потрібно зберегти своє життя. Надаються в Харкові гуртожитки. Людям можуть сприяти для виїзду в якісь інші райони, якщо вони не хочуть їхати до Харкова… Підключаються також волонтери, які займаються вивезенням тварин, теж поліція з ними на постійному зв’язку”, — сказала речниця.

Читайте також: Понад 20 тис. воєнних злочинів розслідує поліція тільки в Харківській області, — Баранник

Раніше експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко допустив, що на Харківському напрямку все йде до того, що російські окупанти відходитимуть із зайнятих позицій. Ситуація на цьому напрямку стабілізувалася, а ЗС РФ змушені перейти в оборону, адже успіхів у них немає.

Прямий ефір