У Росії почався процес уповільнення відеохостингу YouTube на 70%, але про повне блокування поки що не йдеться. Кремль все ще боїться викликати питання і протестні думки у того лояльного населення, яке користується YouTube. Повне блокування відеохостингу означатиме поразку Росії в інформаційній війні та може викликати обурення населення. Про це сьогодні, 27 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політтехнолог і публіцист Аббас Галлямов.
Кремль всіляко намагається боротися з альтернативними джерелами інформації ще з лютого 2022 року, зазначив політтехнолог.
“Боротьба за блокування YouTube почалася одразу ж після того, як з’ясувалося, що план узяти Київ за три дні провалився. Наприкінці лютого 2022 року держава спішно кинулася затикати інформаційні дірки. Буквально відразу було ухвалено закон про боротьбу з наклепом на російську армію, заблоковано Facebook та Instagram”, — розповів він.
Влада РФ на початку повномасштабної війни Росії проти України не ризикнула блокувати YouTube у зв’язку з його високою популярністю.
“У лютому 2022 року почали обговорювати й можливість блокування YouTube. Тому що ті незалежні ЗМІ, які пішли з Росії, просто перейшли у формат YouTube, а отже, росіяни, як і раніше, мали доступ до альтернативної інформації. Але тоді Кремль не ризикнув заблокувати YouTube, адже він дуже популярний. Причому значна частина його аудиторії — це лояльне населення”, — пояснив Галлямов.
Він упевнений, що блокування YouTube почне процес політизації лояльних груп населення Росії й означатиме програш в інформаційній війні.
“Якщо зараз взяти та заблокувати YouTube, не запропонувавши нічого адекватного натомість, то почнеться політизація лояльних груп. Якщо переконають Володимира Путіна заблокувати YouTube, то це можна буде інтерпретувати тільки в один спосіб — це поразка в інформаційній війні. Тобто інших способів продовжувати боротися за допомогою аргументів вони не мають. Їм залишається тільки все заблокувати, ризикуючи налаштувати проти себе значні групи поки що лояльного населення”, — резюмував експерт.
Читайте також: Блокуючи YouTube, Росія все більше стає схожою на Північну Корею, — IT-фахівець