Блінкен вирушить на Близький Схід: США домагаються припинення вогню (ВІДЕО)

Прапори Ізраїлю та США. Фото: gettyimages.com

Головний дипломат США Ентоні Блінкен знову вирушає на Близький Схід із метою досягнення припинення вогню в регіоні. Про його візити до Єгипту, Ізраїлю, Йорданії та Катару повідомили на сайті Державного департаменту Сполучених Штатів. Також до припинення вогню в секторі Гази закликає група економічного співробітництва країн, що розвиваються. У Стамбулі глави Міністерств закордонних справ (МЗС) держав зазначили, що використовуватимуть усі ресурси для припинення вогню в регіоні, повідомляє FREEДОМ.

У Стамбулі учасники групи економічного співробітництва країн, що розвиваються, D-8 провели свій перший політичний саміт щодо врегулювання конфлікту між ХАМАС та Ізраїлем. Глави МЗС держав обговорили, як вони можуть сприяти припиненню вогню в Газі. Після зустрічі міністр закордонних справ Туреччини заявив, що група D-8 підтримує посередницькі зусилля Катару та Єгипту у вирішенні конфлікту між угрупованням ХАМАС та ізраїльською стороною.

“Ми мобілізуємо всі наявні у нас засоби, щоб негайно забезпечити припинення вогню в Газі та доставити гуманітарну допомогу нашим братам із Гази. Ми вітаємо посередницькі зусилля Єгипту та Катару між двома сторонами. З нашого боку — Туреччини — ми надаємо повну підтримку цим переговорам”, — заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан.

Домогтися припинення вогню в Газі також прагнуть і США. Державний секретар Ентоні Блінкен увосьме після нападу терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль вирушить на Близький Схід. Під час свого турне глава американської дипломатії відвідає Єгипет, Ізраїль, Йорданію і Катар. Як пише “Голос Америки”, поїздка пройде на тлі спроб Вашингтона чинити тиск на сторони, що воюють, щоб вони погодилися з пропозицією про припинення вогню, висунутою президентом Джо Байденом.

“Держсекретар розповість про пропозицію про припинення вогню, і що це принесе користь як ізраїльтянам, так і палестинцям… Воно відкриє можливості для досягнення спокою на північному кордоні Ізраїлю, тож і переміщені ізраїльські та ліванські сім’ї зможуть повернутися до своїх домівок, і створить умови для подальшої інтеграції між Ізраїлем і його арабськими сусідами, зміцнюючи довгострокову безпеку Ізраїлю та підвищуючи стабільність в усьому регіоні”, — йдеться у публікації на сайті Державного департаменту США.

Як пише BBC, мирний план Джо Байдена складається з трьох етапів. До нього входить припинення вогню на шість тижнів, виведення ізраїльських військових із сектора Гази, звільнення ХАМАС заручників і нарощування гуманітарної допомоги в секторі. Незабаром тимчасове припинення вогню має перерости в постійне, за участю США та світової спільноти має розпочатися план реконструкції Гази. Утім, експерти скептично ставляться до запропонованого мирного плану.

“Домовлятися з терористом неможливо. Неможливо годувати крокодила, сподіваючись, що він поводитиметься цивілізовано. Йдеться про терористів, про страшну фундаменталістську організацію, яка живе культом смерті. Цей культ у них зведений у головну цінність. І вони, утримуючи кілька сотень ізраїльських заручників, мирних жінок і дітей, погрожують відрізати їм голови, викручують руки нам, Ізраїлю”, — висловив думку політолог, громадський діяч Михайло Пелліверт.

Поки припинення вогню домогтися не вдалося, армія Ізраїлю продовжує військові операції в секторі Гази. 8 червня вдалося звільнити з полону чотирьох заручників. Як повідомляє пресслужба ЦАХАЛ, їх вдалося врятувати під час операції в таборі біженців Нусейрат. Людей відправили на обстеження в медичний центр. Експерти впевнені, самостійно звільнити заручників буде неможливо, не прийнявши певні умови ХАМАС.

“Це та страшна вилка, в якій, мабуть, немає правильної чи неправильної відповіді. Погляд залежить від особистої ситуації. В Ізраїлі щосуботи відбуваються багатотисячні демонстрації, в яких беруть участь сім’ї загиблих і сім’ї тих ізраїльтян, які в полоні у ХАМАС. І я розумію їхні страшні емоції, що вони готові заплатити будь-яку ціну, щоб побачити своїх рідних і близьких”, — зазначив Пелліверт.

За даними газети Times of Israel, загалом до сектору Гази після нападу ХАМАС на Ізраїль вивезли 253 людини. Періодично відбувалися обміни заручниками або ж ЦАХАЛ звільняв людей самостійно. Точна кількість полонених, утримуваних бойовиками ХАМАС у секторі, невідома.

Читайте також: Нетаньягу доведеться зробити неймовірний політичний шпагат, — експерт про мирний план США для сектору Гази

Нагадаємо, Ізраїль допускає припинення вогню з бойовиками ХАМАС на короткий термін — на 42 дні. Але про повне завершення бойових дій поки що не йдеться. Про це заявив прем’єр-міністр держави Біньямін Нетаньягу.

Прямий ефір