Військовослужбовець Збройних сил України Олександр Філіппов брав участь у визволенні Чернігівської області, воював на Запорізькому та Донецькому напрямках. Під час виконання одного з бойових завдань був поранений. 24-річний хлопець позбувся руки. Для свого сина він — супергерой, а для всієї країни — захисник Батьківщини. Після довгої реабілітації йому встановили біонічний протез. Зробили це в Україні, а саме в реабілітаційному центрі “Незламні”, повідомляє FREEДОМ.
“Є різні функції. Розтискання, стискання, брати якийсь предмет, чашку, склянку. Є функція для роботи з комп’ютерною мишкою”, — розповів Олександр.
Того дня, коли життя Олександра кардинально змінилося, пригадує, разом із побратимами вирушив визволяти одне із сіл поблизу Сіверська в Бахмутському районі. Кулемет танка, в якому їхали бійці, заклинив. Щоб його перезарядити, Олександр вийшов із машини.
“Вийшов перезарядити його, і в цей момент влучила міна в танк. Тобто була посічена рука, багато уламкових поранень, пробиті легені. Дуже добре, що екіпаж мій, який виїжджав зі мною, не розгубився і надав мені першу медичну допомогу”, — сказав воїн.
Пораненого захисника доправили до лікарні в Краматорську, де йому ампутували руку. А далі були кілька операцій і місяці реабілітації в лікарнях Дніпра та Києва. Зізнається, мріяв про сучасний біонічний протез.
“Я хотів одразу біонічний, і думки були навіть такі, щоб виїхати за кордон, щоб його поставити. Але всі казали, що біонічний протез одразу не ставлять, у такий короткий період. “Незламні” запропонували та сказали, що будемо пробувати, будемо підбирати, готуватися. Тому я вирішив, навіщо мені їхати за кордон, якщо в нас в Україні фахівці досить хороші. Тепер я точно знаю, що вони хороші”, — поділився Олександр.
Біонічний протез дає змогу, наскільки це можливо, повернути руці дрібну моторику. Він зручний, завдяки йому люди мають можливість робити безліч побутових речей.
“Складнощі, з якими стикається пацієнт, це, власне, вдягнути протез, тому що однією рукою це зробити досить складно. Це перша частина, з якою стикаються всі пацієнти, які тільки починають користуватися протезом. Друга частина — це подати імпульс — короткий чи довгий — для того, щоб можна було перемикатися між режимами та прихватами біонічної руки. І з цим він також справляється дуже добре, у нього хороші електричні сигнали в м’язах, датчики їх дуже добре реєструють”, — пояснив протезист Національного реабілітаційного центру “Незламні” Назар Багнюк.
Біонічний протез захисник отримав завдяки співробітникам однієї з українських компаній, які вирішили зібрати кошти та спрямувати на протезування для військових.
Олександр уже практично освоїв біонічний протез і повернувся на фронт. Вдома на нього чекає дружина і 5-річний син, для якого тато вже став супергероєм.
“Син дуже зрадів, тепер я для нього супергерой. Йому подобаються супергерої з Marvel, і тепер я для нього — своя залізна людина”, — підсумував Олександр Філіппов.
Читайте також: Психологічна допомога, реабілітація, виплати — Україна надає соцгарантії своїм військовослужбовцям (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, у Львові відкрили сучасний корпус реабілітації Національного центру “Незламні”. Щороку отримувати допомогу там зможуть 10 тисяч українців як військових, так і цивільних.