Біонічний протез руки встановили українському захиснику — історія штурмовика з Маріуполя (ВІДЕО)

В'ячеслав Смислов. Скріншот: uatv.ua

У Національному реабілітаційному центрі “Незламні” (UNBROKEN) у Львові військовослужбовцю Збройних сил України (ЗСУ) В’ячеславу Смислову встановили біонічний протез. Своєю історією він поділився з телеканалом FREEДОМ.

30-річний В’ячеслав Смислов — батько трьох дітей. Народився і виріс у нині тимчасово окупованому місті Маріуполі Донецької області. Як багатодітний батько під мобілізацію не потрапляв, тож пішов до армії добровольцем. До ЗСУ приєднався у 2015 році. Потім була перерва. Повернутися на службу ухвалив рішення 24 лютого 2022 року. Спочатку В’ячеслав вивіз дружину та дітей із Маріуполя до Умані Черкаської області, і намагався знову заїхати до рідного міста.

“Їх відвіз, почав повертатися до Маріуполя, туди не встиг я доїхати, затримався, потрапив у танкову перестрілку, довелося трошки поміняти плани. Я зупинився в селі Розівка, там же і потрапив наступної ночі в оточення, там більше, напевно, двох тижнів я провів в оточенні. І після цього вже під шумок, коли дали “зелений коридор” із Маріуполя, що могли виходити місцеві, і був такий час, коли вони через Розівку їхали, я втесався в цей струмінь, так би мовити, і під виглядом звичайного громадянина перебрався на наш бік”, — розповів В’ячеслав.

Пів року тому воїн — штурмовик 28-ї бригади — дістав поранення: їхні позиції під Бахмутом були атаковані російським дроном. Як наслідок боєць втратив кисть і отримав множинні уламкові рани.

“Невдало прилетів до мене… точніше, для нього вдало, для мене невдало злегка. Але місія в нього не виконана, бо я досі ще живий, тому я вважаю, що все поки що вдало в мене. Вибух був настільки цікавий, що тіло аж піднялося”, — згадує воїн.

Після операцій і реабілітації В’ячеслав почав замислюватися про протезування. Він один із 20 українських захисників, якому в Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN встановили біонічний протез руки.

“Дуже цікава річ, дуже інтригує, купу функцій можна робити”, — каже чоловік.

За словами керівника напрямку протезування центру UNBROKEN Назара Багнюка, перевага біонічного протеза — вісім хватів, які В’ячеслав може перемикати за допомогою імпульсів.

“Протез — це лише інструмент, який йому допоможе в реалізації того, що йому належить, тих планів і цілей, які він собі поставив”, — пояснив він.

Після поранення В’ячеслав дуже турбувався, як відреагують на це його діти. Довго добирав слова, щоб їм це повідомити.

“Довелося трохи імпровізувати з дітьми, тому що для них було незрозуміло, чому це тато був із рукою, зараз без руки. Але нічого, я вийшов із цього становища більш вдало, я сказав, що тато бігав-бігав, упав і руку втратив. Але ти, кажу, синку, не хвилюйся, тато собі залізну руку поставить, як у трансформера буде. І він такий: “Вау, рука, як у трансформера буде”. Уже в дитячому садку всім розповів, що тато в нього трансформер”, — поділився боєць.

У планах у захисника — звикнути до нового протеза і зустрітися з родиною. А потім В’ячеслав хоче повернутися на фронт, допомагати своїм побратимам захищати Україну.

Читайте також: Ампутація — не вирок, протез — не обмеження: український ветеран планує пробігти всі 6 світових марафонів (ВІДЕО)

Нагадаємо, український військовослужбовець Володимир Рудковський дістав тяжке поранення під час боїв на Запорізькому напрямку. Під час евакуації побратима потрапив під обстріл противника. Уламком снаряда йому відірвало половину стопи. Після двох операцій та протезування боєць перебуває на реабілітації у Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN. Вчитися знову ходити його мотивує новонароджена донька, заради захисту якої він і пішов на фронт добровольцем.

Прямий ефір