Більшість жителів країн-членів НАТО виступають за продовження надання допомоги Україні, — Столтенберг

Україна — НАТО. Ілюстрація: armyinform.com.ua

Більшість громадян країн-членів НАТО виступають за продовження надання допомоги Україні. Про це сьогодні заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, презентуючи річний звіт за 2023 рік, передає кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

“Світ став небезпечнішим, але НАТО став сильнішим. Сьогодні я можу оголосити результати нашого останнього опитування, проведеного у кожному союзнику по НАТО. Дані зрозумілі. Громадська підтримка НАТО надзвичайно сильна по обидва боки Атлантики. Якби голосування проводилося сьогодні, переважна більшість громадян країн-союзників проголосували б за НАТО. Наприклад, у США тільки 13% проголосували б проти. Понад 80% наших громадян вважають, що Північна Америка та Європа повинні продовжувати працювати разом заради нашої спільної безпеки. Таким чином підтримка НАТО в усьому Альянсі залишається дуже міцною. Громадяни НАТО також продовжують висловлювати рішучу солідарність із відважними українцями. У всьому Альянсі дві третини людей хочуть, щоб їхня країна продовжувала підтримувати Україну”, — сказав Столтенберг.

Він наголосив, що союзники по НАТО забезпечують 99% усієї військової допомоги, і 2023 року було надано безпрецедентний рівень підтримки, включно з артилерією та боєприпасами, танками та бронетранспортерами, патрульними катерами, засобами ППО, гелікоптерами, безпілотниками та радарами. Крім того, вперше низка союзників також відправили системи великої дальності — британські Storm Shadow й французькі ракети SCALP, погодилися відправити винищувачі F-16.

“Союзники також об’єдналися, щоб створити коаліції за ключовими можливостями, такими як протиповітряна оборона, артилерія й безпілотники, а також кілька союзників, які тепер підписали двосторонні угоди про безпеку з Україною”, — сказав він.

Проте Столтенберг закликав союзників збільшити допомогу зараз, щоб не дати Росії перемогти.

“Безпрецедентна допомога з боку союзників по НАТО допомогла Україні вижити як суверенній, незалежній державі. Але Україні потрібна ще більша підтримка, й вона потрібна їй зараз. В українців не закінчується мужність. У них закінчуються боєприпаси. Разом ми здатні забезпечити Україні те, що їй потрібно. Тепер нам потрібно продемонструвати політичну волю зробити це. Усім союзникам необхідно робити більше та постачати швидше. Кожен день затримки має реальні наслідки на полі бою в Україні. Отже, це критичний момент, і було б серйозною історичною помилкою дозволити Путіну перемогти. Ми не можемо дозволити авторитарним лідерам досягти цього, застосувавши силу. Це було б небезпечно для всіх нас”, — сказав генеральний секретар НАТО.

Він наголосив, що Путін розпочав повномасштабне вторгнення РФ в Україну, намагаючись зачинити двері НАТО, але йому це не вдалося: до Альянсу вступили Фінляндія та Швеція, а Україна стала ближчою до НАТО, ніж будь-коли раніше.

“Таким чином, НАТО тепер більше та сильніше. А минулого року ми поставили нашу оборону на ще більш надійну фінансову основу. 2023-й став дев’ятим роком поспіль збільшення інвестицій в оборону в Європі та Канаді, при цьому витрати на оборону зростуть на безпрецедентні 11%. У 2024 році союзники по НАТО в Європі інвестують загалом 470 млрд доларів США в оборону, що вперше становитиме 2% їхнього сукупного ВВП. Цього року дві третини нашого Альянсу відповідатимуть цільовому показнику в 2%, порівняно з трьома союзниками у 2014 році”, — сказав Столтенберг.

Читайте також: Війна РФ проти України стала тривожним дзвінком для всіх нас — Європа повинна подбати про власну оборону, — прем’єр Фінляндії

Нагадаємо, 11 березня в штаб-квартирі НАТО відбулася офіційна церемонія вступу Швеції до Альянсу.

Прямий ефір