Більшість країн Латинської Америки засудили російську агресію проти України — як доносять правду про війну (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія використовує всю свою військову міць для постійного, навмисного, систематичного нападу на цивільне населення України. Представники країн Латинської Америки вважають, що Росія — постійний член Ради безпеки ООН, і тому вона зобов’язана захищати і зберігати міжнародний порядок і міжнародне право. Поки що вона показує лише поведінку терористичної держави, повідомляє FREEДОМ.

Як пише Reuters, посилаючись на європейських посадовців, Нікарагуа, що має тісні політичні та економічні зв’язки з Росією, не погодилася з підсумковою декларацією, тому що в ній згадана “війна в Україні”. Міністр закордонних справ Чилі Альберто ван Клаверен шкодує про цю суперечку. За його словами, більшість країн Латинської Америки засудили російську агресію проти України.

“Єдине, що я можу сказати з точки зору чилійців, — це те, що ми дуже шкодуємо про ситуацію, що склалася. Дійсно. Ми дуже здивовані тим, що в нашій групі є члени, які виступають проти будь-якої резолюції, що стосується війни в Україні. Ми вважаємо, що це агресивна війна, така позиція Чилі”, — сказав ван Клаверен.

“Я хочу пояснити, що цей саміт між Європейським Союзом і CELAC (Спільнотою країн Латинської Америки і Карибського басейну), який намагається знайти політичні, економічні та культурні зв’язки між Європою, Латинською Америкою і Карибським басейном, відбувається на тлі війни, коли Росія вторглася до України. Я хочу підтвердити, що переважна більшість країн CELAC засудила російське вторгнення в ООН”, — запевнив президент Аргентини Альберто Фернандес.

По всьому Брюсселю під час проведення саміту ЄС і країн Латинської Америки можна було зустріти плакати “Латиноамериканці підтримують Україну”, “Вторгнення — це вторгнення”, “Вікторія Амеліна не була військовослужбовцем”. Акцію організував колумбійський політик Серхіо Харамільо. Він разом із двома іншими громадянами Колумбії потрапив під ракетний удар по центру Краматорська Донецької області. Вони дістали легкі поранення. Колумбійська делегація прибула в межах благодійної місії на знак солідарності з українським народом.

“Ми самі виявилися жертвами воєнного злочину. Це підтвердило те, що ми вже знали. А це те, що Росія використовує всю свою військову міць для постійного, навмисного, систематичного нападу на цивільне населення України. І особисто я вважаю це однією з найсерйозніших і найскандальніших речей, які відбулися за останні десятиліття. Тому що Росія — це не просто країна. Росія — постійний член Ради безпеки ООН, і тому вона зобов’язана захищати і зберігати міжнародний порядок і міжнародне право… Це поведінка терористичної держави”, — прокоментував політик із Колумбії, засновник благодійної організації Aquanta Ucrania.

Раніше Серхіо був Верховним комісаром миру в Колумбії. Він займався врегулюванням військового конфлікту з повстанцями Революційних збройних сил Колумбії. До України він приїхав із кількома місіями. Одна з них — розповісти правду громадянам Латинської Америки про те, що відбувається в Україні.

“Я написав посібник з оперативного права для збройних сил, і в Колумбії ми прекрасно знаємо, яких принципів слід дотримуватися під час війни. А Росія нічого цього не робить. Ба більше, вона проводить політику, яка є злочинною, тому що вона навмисно використовує, як я вже сказав, силу проти цивільного населення”, — каже Харамільйо.

Близько року тому він заснував благодійний фонд у Латинській Америці для допомоги постраждалим в Україні від російської агресії. За словами Серхіо, його фонд отримав велику підтримку від Аргентини, Уругваю, Колумбії, Перу та Мексики. Так, за хештегом Hold Ukraine багато відомих письменників, художників, режисерів, музикантів, ведучих висловлюють свою думку про неприйняття російського вторгнення і солідарність з Україною.

“Я тричі була в Україні, вперше я поїхала до України в березні, після початку російського вторгнення. Я дізналася, що таке спротив — зараз, у XXI столітті. Долучайтеся до руху на підтримку українського народу, записавши своє відео, і поділіться ним у своїх соцмережах із хештегом “Тримайся, Україно!””, — записала звернення телеведуча з Аргентини Кароліна Аморосо.

“І це зробили дуже, дуже різні люди. Наша діяльність сприяє тому, щоб у Латинській Америці більше дізналися про те, як насправді відбувається це варварське російське вторгнення до України”, — додав Харамільо.

18 липня в Європарламенті Серхіо Харамільйо разом із колумбійською журналісткою Каталіною Гомес виступили на засіданні щодо трагедії в Краматорську за участю спеціального представника Європейського Союзу з прав людини та постраждалих громадян Латинської Америки. Це частина слухань, спрямованих на притягнення Росії до відповідальності за вчинення агресії проти України.

Читайте також: Величезна кількість країн виступають проти путінського режиму і засуджують розпочату проти України війну, — Буряченко про створення спецтрибуналу

Нагадаємо, 17-18 липня у Брюсселі (Бельгія) відбувався саміт лідерів Європейського Союзу і спільноти держав Латинської Америки і Карибського басейну (CELAC). Головними темами саміту стали питання взаємної торгівлі між регіонами, а також боротьба проти змін клімату та гарантії сталого розвитку для планети. Крім того, всі європейські лідери визнали своїм обов’язком обговорювати з лідерами Латинської Америки питання війни Росії проти України, а також подовження зернової угоди.

Прямий ефір