Більшість країн-членів НАТО зацікавлені в приєднанні Києва до Альянсу. Це зумовлено тим, що Україна має досвід ведення повномасштабних військових дій, володіє високопрофесійною армією і здатна зіграти ключову роль у разі гіпотетичного військового конфлікту між Росією та Північноатлантичним альянсом. Про це сьогодні, 30 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.
“Більшість членів Альянсу дійсно зацікавлені в тому, щоб Україна стала 33-ю країною, яка приєдналася до НАТО. З однієї простої причини: країни-члени роками не вкладали в оборону стільки, скільки було необхідно”, — сказав він.
За його словами, у країн-членів Альянсу був певний міф або стереотип про те, що наявність ядерної зброї буде відігравати роль стримувального чинника в разі гіпотетичної війни в майбутньому.
“Але на тлі російсько-української війни вони побачили, що ядерна країна може напасти на іншу країну, в цьому випадку неядерну, і розв’язати повномасштабну війну. Також далеко не факт, що якщо ситуацію екстраполювати, наприклад, на країну НАТО в Європі, що НАТО почне використовувати саме ядерну зброю для захисту цих країн або цих територій. Це важливий момент і, думаю, що в Альянсі все прекрасно розуміють”, — наголосив Рейтерович.
Політолог додав, що Росія має перевагу через величезну армію та накопичений досвід військових дій проти України.
“І, мені здається, це найголовніший фактор на сьогоднішній день, який змушує багато країн Альянсу виступати відвертими лобістами, в хорошому розумінні цього слова, інтересів України. Тому що вони розуміють, що разом з Україною, яка має і матиме велику і дуже професійну та досвідчену армію, вони набагато впевненіше себе почуватимуть на випадок гіпотетичного конфлікту з Росією в майбутньому”, — резюмував Ігор Рейтерович.
Читайте також: Україні ще не пізно перемогти, більша підтримка вже на шляху — підсумки зустрічі Зеленського та Столтенберга (ФОТО, ВІДЕО)
Раніше експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов заявив, що завданням України на шляху до НАТО є показати успішну реалізацію програми співпраці та план справедливого завершення розв’язаної Росією війни.