Більшість білорусів не вірять пропаганді, вони шукають інформацію в незалежних медіа — телеканал FREEДОМ серед них, — Вячорка

Франак Вячорка. Скріншот: uatv.ua

Білоруси шукають альтернативу брехні режиму Лукашенка в незалежних західних медіа, білоруських виданнях у вигнанні, українських телеканалах. Про це в студії телеканалу FREEДОМ сьогодні, 24 лютого, сказав радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської Франак Вячорка.

Частина громадян Білорусі, які ностальгують за СРСР, ті самі фанати Лукашенка, все ж піддаються пропаганді режиму. Вони — у меншості, впевнений Вячорка.

“Більшість білорусів не вірить брехні режиму. Але є, звичайно, група людей, які не користуються інтернетом, не шукають альтернативні джерела. Вони можуть піддаватися на цей вплив. Але це меншість. Це саме ті фанати Лукашенка, які ностальгують за Радянським Союзом. Це близько 20-25% максимум. Ось це ядро Лукашенка, його прихильники. Решта просто сміється з нього”, — сказав Вячорка.

Він вважає, що ситуацію в Білорусі потрібно широко висвітлювати, зокрема в українських медіа. Їхня аудиторія — близько 10% білорусів.

“Білорусь дивиться незалежні медіа. ЗМІ, яке вигнали з країни, продовжують роботу в інших державах. До 10% білорусів дивляться українські канали. Тому дуже важлива робота телеканалу FREEДОМ, українського телемарафону (“Єдині новини”, — ред.), щоб також білоруські теми висвітлювати. Білоруси все це дивляться, тому треба більше пояснювати, що відбувається в країні”, — зазначив спікер.

Крім того, опозиційні діячі, за словами Вячорки, займаються розповсюдженням друкованої продукції, проводять інформаційні кампанії.

Франак Вячорка також зазначив, що в Білорусі більш активно працює російська пропаганда, оскільки вона “якісніша”, а білоруським медіа на це ресурсів не вистачає.

“Російська пропаганда більш якісна, оскільки вкладає сотні мільйонів доларів у це. А пропаганда Лукашенка трошки кондова, намагається копіювати російські меседжі. Але в них навіть немає ведучих. Це маленька група, 5-10 людей, які ходять з каналу на канал і намагаються розганяти всякі токсичні речі про Україну, демократичний рух”, — розповів гість ефіру.

Він доповнив, що російська пропаганда працює в Білорусі, зокрема в TikTok, на YouTube.

“Вони платять гроші невеликим блогерам, щоб вони розганяли якусь нісенітницю в соцмережах. Але і нам теж треба бути більш креативними. У нас менше ресурсів, але більш класні ідеї. Ми зараз намагаємося розвивати свою мережу не тільки в Telegram, а й по всіх платформах саме альтернативних медіа”, — сказав Вячорка.

Читайте також: Пропаганда цілеспрямовано знищує історичну пам’ять населення Росії, — Греков

Прямий ефір