Більше систем ППО та удари вглиб РФ: що захистить Україну від масованих обстрілів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна обговорює із союзниками можливість створення “щита ППО” над західними областями країни. Про це заявив міністр оборони Рустем Умєров за підсумками засідання Ради Україна — НАТО. Також, за його словами, дедалі більше союзників підтримують зняття обмежень на застосування Україною далекобійної зброї вглиб території Росії, інформує FREEДОМ.

Країни Північноатлантичного альянсу збільшать військову допомогу Україні. Про це за підсумками засідання Ради Україна — НАТО заявив генеральний секретар блоку Єнс Столтенберг.

Київ запросив зустріч після того, як Росія завдала масованого удару по Україні 26 серпня, зокрема, використавши 127 ракет та 109 дронів, згідно з даними Військово-повітряних сил України.

“Україна продовжує щодня перехоплювати російські ракети, рятуючи багато життів. Ми маємо продовжувати надавати Україні обладнання та боєприпаси, необхідні їй для захисту від російського вторгнення. Це життєво важливо, щоб Україна могла продовжувати боротьбу”, — наголосив Єнс Столтенберг.

Передачу ЗРК Patriot анонсували, зокрема, у липневому пакеті допомоги США. Наприкінці липня президент України Володимир Зеленський повідомив про прибуття Patriot від Німеччини.

На саміті НАТО в липні багато союзників оголосили, що надішлють Україні додаткові стратегічні системи протиповітряної оборони (ППО), включаючи батареї Patriot, і домовилися про те, що у 2025 році вони разом нададуть допомогу у сфері безпеки на суму щонайменше 40 млрд євро.

Київ також розраховує домогтися згоди партнерів щодо застосування далекобійних ракет по цілях на території Росії.

Як наголосив глава українського дипломатичного відомства Дмитро Кулеба, Україна планує завдавати ударів виключно по легітимних військових цілях.

“Насамперед йдеться про військові аеродроми, звідки працюють російські бомбардувальники, стратегічна та тактична авіація. Якщо ми отримаємо достатню кількість ракет і дозвіл завдавати ударів, ми значно знизимо можливості Росії руйнувати нашу критичну інфраструктуру і покращимо ситуацію”, — із заяви глави МЗС України.

У Брюсселі, під час неформальної зустрічі міністрів країн ЄС 29 серпня, голова європейської дипломатії Жозеп Боррель підтримав зняття обмежень для України на удари територією вглиб Росії.

“Я переконаний, що відповідно до міжнародних правил, обмеження щодо завдання ударів по військових цілях в Росії повинні бути зняті. Українці повинні мати право завдавати ударів по тих місцях, звідки Росія бомбардує Україну. Україна просить про це, і настає важливий момент у розгляді цього питання”, — наголосив голова європейської дипломатії.

Україна може застосовувати винищувачі F-16, надані Нідерландами для ударів по російській території, заявив генерал Королівських Військово-повітряних сил Нідерландів Онно Ейхельсхайм.

Так, Нідерланди пообіцяли надати Україні 24 літаки F-16.

Водночас США та Німеччина дозволили Україні використовувати далекобійну зброю лише для ударів по прикордонних районах Росії.

Читайте також: Постачання ППО, боєприпасів і навчання українських захисників: про що домовилися міністри оборони ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір