Після чергового потрапляння на територію Румунії уламків безпілотних літальних апаратів (БпЛА) Бухарест офіційно ініціював консультації з НАТО. Однією з пропозицій для гарантування безпеки населених пунктів на кордоні Румунії та України — надати Україні більше комплексів протиповітряної оборони (ППО). Про це сьогодні, 15 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
“Румунія поводиться абсолютно правильно. Вони не приховують нічого. Вони чітко кажуть, що бачать, чиї це уламки, і зацікавлені в гарантуванні безпеки мешканців села Плауру, що знаходиться на кордоні біля Ізмаїла (Одеська область). Вони ініціювали консультації в рамках колективного органу безпеки НАТО. Там є два принципових рішення. Перше — це передача додаткових систем протиповітряної оборони Україні, щоб ми закрили небо. Друге — це ставити системи протиракетної оборони на території Румунії для того, щоб вони ефективно і превентивно відпрацьовували ці дрони, які випадково залітають у повітряний простір інших країн. Тобто два цих рішення є. Подивимося, яке з них буде ухвалено”, — розповів він.
Посилення ППО України скоротить до мінімуму кількість подібних інцидентів, упевнений Подоляк.
“Є офіційна заява НАТО про те, що вони розуміють випадковість інциденту, випадковість падіння цих уламків і немає плану нападати на Румунію. Тут акцентувати на п’ятій статті немає сенсу. Потрібно йти шляхом збільшення захисту повітряного простору, надавши Україні більше комплексів протиповітряної оборони — це розв’язання цієї проблеми, зокрема для Румунії”, — сказав він.
Читайте також: Одним будівництвом укриттів для населення уряду Румунії не вдасться відбутися, — Рябих про третій випадок падіння російського дрона