Більше дронів, снарядів і техніки: український ВПК посилиться у 2024-му — деталі (ВІДЕО)

Українські захисники. Фото: zsu.gov.ua

Україна планує запустити виробництво озброєння спільно з німецьким концерном Rheinmetall, заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін. У жовтні 2023-го Rheinmetall і “Укроборонпром” заявили про створення спільного підприємства. За словами Камишина, інтеграція в європейський і світовий оборонно-промисловий комплекс — це частина державної стратегії України. Про досягнення українського оборонно-промислового комплексу у 2023 році та про його перспективи — у матеріалі телеканалу FREEДОМ.

Український ВПК уже здатний виробляти більше продукції, ніж держава може законтрактувати. У 2023-му українським оборонним підприємствам вдалося випустити втричі більше зброї і техніки, ніж роком раніше.

У 2024-му український ВПК збільшить виробництво ще в шість разів, заявили в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України. Один із пріоритетів — безпілотники.

“Уже в грудні ми виробляємо понад 50 тис. FPV-дронів. Крім FPV-дронів, ми вже здатні виробити наступного року понад 10 тис. ударних дронів середньої дальності (сотні км), і 1 000+ дронів із дальністю понад 1 000 км”, — сказав Камишін.

В умовах браку снарядів саме безпілотники на полі бою виконують ті завдання, які часто покладають на артилерію.

У 2024-му Україна виробить мільйон дронів, про що раніше заявив президент Володимир Зеленський. Йдеться і про державні, і про приватні підприємства, які випускають БпЛА різної модифікації. Сьогодні в Україні таких понад 200.

У 2023-му важливим постачальником безпілотників на фронт став проєкт Міністерства цифрової трансформації України “Армія дронів”. У відомстві відзвітували про розробку понад 60 нових зразків розвідувальних, ударних і морських БпЛА. Деякі вже поставлені на потік. Серед них — українські дрони “Кобра”.

“У лавах Сил оборони створили перші у світі 43 ударні роти і навчили майже 20 тис. операторів дронів. Є кейси, коли за одну ніч ударна рота вразила 80 одиниць ворожої техніки”, — зазначив віцепрем’єр-міністр з питань інновацій, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

З весни до грудня 2023 року українські заводи збільшили випуск вітчизняних бронетранспортерів у п’ять разів. Більш ніж удвічі наростили виробництво українських протитанкових комплексів. А самохідних артилерійських установок “Богдана” тепер виробляють по шість на місяць.

“Ми дійсно підтверджуємо, що наша “оборонка” стає локомотивом відновлення економіки. Ми ще не там, де можемо закрити всі свої потреби власним виробництвом, але стратегічно наші потреби в броньованих машинах зможуть задовольняти кілька українських компаній, зокрема приватних”, — зазначив Камишін.

Виробництво ракет і боєприпасів у 2024-му збільшать кратно, заявили в Міноборони України. У бюджеті на наступний рік на їхню закупівлю заклали близько 175 млрд гривень. Збільшити планують і випуск важкої військової техніки.

“Головна увага приділятиметься виробництву засобів протиповітряної оборони — від звичайних переносних зенітно-ракетних комплексів до систем ППО з дальністю понад 100 км, таких як ЗРК “Корал”, — заявив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

У 2023 році приватні підприємства змогли подолати багаторічну державну монополію в оборонній сфері. Вже сьогодні значна частина озброєння Сил оборони України вироблена українськими компаніями. І наступного року, кажуть у Мінстратегпромі, виробництва лише зростатимуть.

Читайте також: Вигідно, ефективно та страхітливо: Україна готується випустити 1 млн FPV-дронів за рік

Нагадаємо, 2023 року українському оборонно-промисловому комплексу вдалося збільшити виробництво зброї та техніки втричі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Особливого прогресу, за його словами, досягнуто у виготовленні боєприпасів для артилерії. Один із головних викликів на 2024-й — забезпечити виробництво необхідними дефіцитними видами пороху.

Прямий ефір