Понад десятирічна діяльність ПВК “Вагнер” по всьому світу — значна прогалина в зовнішній політиці США — думка

ПВК "Вагнер". Фото: liga.net

Понад десятирічна активність приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” у різних куточках світу свідчить про значну прогалину в зовнішній політиці США. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник окружного осередку Республіканської партії по 45-му округу Асамблеї штату Нью-Йорк Борис Пінкус.

“Ця інформація, на жаль, у нас не дуже широко поширена і тільки нещодавно стала просочуватися, спасибі Fox News і CNN, які стали про це говорити. Я вважаю, це велика прогалина в зовнішній політиці Америки, яка притаманна не тільки адміністрації Байдена, адже “вагнерівці” з’явилися не вчора, а понад 10 років тому. Особливо перший оплот — Південно-Африканська Республіка”, — сказав він.

Тривалий час країни Заходу не вживали належних заходів для протидії російській ПВК “Вагнер”, акцентував Пінкус.

“Не випадково на саміті G7 (“Велика сімка”, — ред.) у Хіросімі розмова йшла про лазівки, які мають місце сьогодні не тільки в наданні допомоги Путіну купівлею та продажем енергоносіїв, але й звернуто увагу на російські військові групи, які функціонують практично в усіх куточках земної кулі й навіть на Американському континенті”, — зазначив спікер. 

За його словами, сьогодні в Конгресі США обговорюється питання про створення добровольчих груп для боротьби із “вагнерівцями” по всьому світу.

“Охочих в Америці дуже багато. Це ті, хто пройшов Ірак, Афганістан, спецпризначенці, вік хлопців від 30 до 50 років, вони прекрасно володіють сучасними видами озброєнь. Це ті, які прагнуть сьогодні їхати і захищати Україну, і ті, хто готові воювати з цими “вагнерівцями” в тих куточках земної кулі, де вони сьогодні наводять шурхоту. На це Конгрес виділяє спеціальні гроші — на підготовку і на навчання”, — розповів він.

Пінкус наголосив, що ПВК “Вагнер” має бути оголошена поза законом на рівні міжнародних інститутів.

“Починаючи з ООН, яка давно стала бюрократичною і неефективною, й НАТО, яке повинно визнати це і вести боротьбу не тільки на інформаційному полі, але й на полях військових. Ось це, на жаль, поки що не зроблено, а це необхідно”, — резюмував Борис Пінкус.

Читайте також: ПВК “Вагнер” займається колонізацією Африки — аналіз експертів (ВІДЕО)

Нагадаємо, африканські диктатори просять Росію допомогти утримати владу. Кремль у відповідь постачає найманців ПВК “Вагнер” і зброю, попутно отримуючи контроль над родовищами корисних копалин. За допомогою такого симбіозу Москва намагається розширити свій вплив в Африці.

Прямий ефір