Після виборів у Білорусі у 2020 році на вулиці виходили до 2 млн громадян країни, щоб висловити свій протест режиму Олександра Лукашенка. Близько пів мільйона білорусів залишили країну, а ті, хто залишилися, не виходитимуть на протести, хоч і не змирилися з політикою білоруського диктатора. Таку думку сьогодні, 9 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив журналіст, політичний діяч Білорусі, радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.
За його словами, після протестів у 2020 році Лукашенко підготувався до можливих нових публічних виступів громадян.
“Він зрозумів, що у 2020 році він не мав достатньо силових ресурсів. Лукашенко створив зараз вісім нових відділів міліції, внутрішніх військ, щоби розганяти протести. Закупився технікою, величезна система стеження. Тобто зараз навіть використати Telegram, який виконував роль мобілізаційного інструменту у 2020 році, неможливо. Тому повторення протестів у тій формі малореально”, — пояснив Вячорка.
Він розповів, як білоруси можуть протестувати проти чинної влади у країні.
“Перше — це бродіння всередині номенклатури, бо Лукашенко вже не консолідує. Багато людей, які були, умовно, в системі, умовно, за “годівниці”, зараз усе втратили через Лукашенка. І друге, можливі якісь економічні виступи, бо ми бачимо, що й санкції, й самоізоляційність Лукашенка теж дають про себе знати. І, швидше за все, це буде якесь поєднання, комбінація якихось внутрішніх протестів, процесів усередині системи та якоїсь соціальної активності, але її складно передбачити”, — вважає журналіст.
На його думку, публічні протести, як було 2020 року, призведуть до тисяч нових арештів.
“А у нас і так величезна кількість політв’язнів, яких треба підтримувати. І ми дуже підтримуватимемо Україну, бо чим швидше Україна переможе, тим слабшими будуть Лукашенко та Путін, і тим швидше у нас буде вікно можливостей, яке так необхідне білорусам”, — резюмував Вячорка.
Читайте також: Білоруси, залякані репресіями Лукашенка, не готові до протестів, —-політичний аналітик