Білоруська армія не буде самостійно наступати на Україну, — Попович

Денис Попович. Фото: detector.media

Наступальні угруповання на території Білорусі не сформовані. На даний момент загрози для України на Північному напрямку немає. Але ситуація може змінюватися, тому українські війська на цій ділянці готові реагувати. Про це сказав військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 жовтня.

Коментуючи заяву про те, що Білорусь почала черговий етап перевірки бойової готовності своїх збройних сил, експерт зазначив: це вже далеко не перша подібна перевірка.

“Перевірка бойової готовності армії Білорусі — вже не порахуєш, яка за рахунком. Вона у них перманентна, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну”, — сказав Попович.

Що стосується можливостей білоруської армії і будь-яких загроз із Північного напрямку, то на сьогодні таких загроз немає, вважає він.

“Зараз немає наступальних угруповань, які були б сформовані на цьому напрямку. Тому про будь-які загрози говорити немає жодного сенсу. Але це не означає, що вони не можуть виникнути в майбутньому. Саме тому потрібно зберігати пильність. І саме тому українські війська на цій ділянці готові реагувати. Білоруська армія не буде самостійно наступати на Україну”, — резюмував оглядач.

За його словами, якби Білорусь хотіла здійснити напад самостійно, то зробила б це ще у 2022-му, коли для цього в них були кращі умови.

“Якби вони захотіли це зробити, це зробили б набагато раніше, коли в них була більш сприятлива ситуація. Наприклад, у березні чи лютому минулого року, коли російська армія з території Білорусі здійснювала наступ у напрямку Києва. Тоді в них була більш сприятлива ситуація, аби почати наступ на територію України і таким чином підтримати атакуючі дії своїх російських союзників. Припустимо, вони могли намагатися здійснити напад на Рівненську, Волинську області. Тоді вони могли це зробити. Зараз цього робити білоруси не будуть”, — вважає оглядач.

Білоруська армія, каже Попович, не численна. За різними оцінками, чисельність збройних сил Білорусі — близько 50-60 тис.

“Вони не становлять істотної загрози як самостійна сила, здатна наступати на Україну. Однак ще раз повторю: всю техніку російська армія звідти вивезла, проте ситуація може змінитися в будь-який час, тому там варто зберігати пильність”, — резюмував гість ефіру.

Раніше командувач Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв сказав, що черговий етап перевірки бойової готовності своїх збройних сил розпочала Білорусь. Україна посилює пильність прикордонних нарядів на відповідних напрямках. 

Прямий ефір