Росія використовує білоруські компоненти для виготовлення ракет Х-69. Вони становлять загрозу через їхню точність і дальність ураження. Про це раніше повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Не виключено, що в цьому бере участь підприємство “Інтеграл”, яке купує певні частини та елементи, необхідні для виробництва мікросхем. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко.
“Йдеться, я думаю, про мікросхеми, які використовують для виробництва ракет, якими надалі Росія завдає ударів по території України. І в цій схемі, наприклад, бере участь підприємство “Інтеграл”, яке буквально минулого тижня відвідував Лукашенко. “Інтеграл” не в змозі виготовити ті мікросхеми, які можуть бути використані для виробництва ракет або безпілотників, але купує певні частини та елементи, необхідні для виробництва. Купує в різний спосіб — у китайців, навіть у західноєвропейських країн. Здійснюється це через цілу мережу посередницьких компаній, насамперед приватних. “Інтеграл” не купує, наприклад, продукцію в Казахстані безпосередньо, це роблять приватні компанії”, — зазначив Латушко.
За його словами, Білоруський розслідувальний центр оприлюднив відповідне розслідування, де підтверджував існування цього ланцюжка. Йдеться про компанії, які близькі до Лукашенка і пов’язані з оборонним комплексом Російської Федерації.
“Тож тут Білорусь продовжує відігравати роль союзника Росії у виробництві озброєнь. Лукашенко не гребує нічим, для нього немає значення — криваві це гроші, чи ні, але він їх отримуватиме, якщо це приносить йому особистий дохід, а також дає змогу утримувати на плаву економіку Білорусі, яка багато в чому забезпечує зростання свого валового внутрішнього продукту, промислової сфери саме завдяки поставкам на оборонне замовлення Російської Федерації”, — акцентував спікер.
Це слід враховувати й Україні, коли ініціюється введення різних санкцій щодо підприємств режиму Лукашенка, вважає Латушко.
“І на це варто зважати під час ухвалення правових рішень — притягнення Лукашенка до відповідальності за факт сприяння агресії РФ, за воєнні злочини, які вчиняє білоруський диктатор як союзник Росії”, — доповнив спікер.
Латушко впевнений, що Білорусь відіграє одну з ключових ролей в обході санкцій Росією, які запровадили проти країни-агресора Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Велика Британія та багато інших держав.
“Це санкційна діра, яку ніяк не вдається закрити через відсутність політичної волі з боку наших партнерів. Ще 2022 року я проводив зустрічі з міністрами, заступниками міністрів закордонних справ різних країн, і чітко зазначав: якщо буде застосовано різний санкційний підхід до Росії та до режиму Лукашенка, це створить можливості для обходу обмежень в інтересах Російської Федерації, що ми спостерігаємо зараз. Уже схвалено в Європейському Союзі 16-й санкційний пакет, і він уже фактично спрямований на те, щоб гармонізувати санкції. Але цю роботу доводиться фактично нарощувати тільки зараз, оскільки були допущені системні помилки на первинному етапі запровадження цих обмежень”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Які обмеження чекають на РФ у новому санкційному пакеті ЄС — розбір економіста
Як повідомлялося раніше, Російська Федерація планує розмістити нові військові бази на території Білорусі.