Думка про те, що Білорусь потрібна Росії, щоб допомогти з “гарматним м’ясом” у війні проти України — помилкова. У республіки не так багато боєздатних солдатів. Стратегічну цінність для РФ вона має не тому. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав незалежний військовий аналітик Олександр Алесін.
За його словами, без шкоди для свого західного та північно-західного кордону Білорусь зможе виділити Путіну лише 5-6 тис. солдатів.
“Бойовий склад армії [Білорусі] без обслуги — 45 тис. осіб, сухопутні війська, ті, хто буквально на полі бою воюють, — 11 тис. осіб. Кордон з “недружніми” державами — 2 500 км”, — пояснює гість ефіру.
Для Росії набагато важливіше, що Білорусь є її буфером, який відокремлює від країн НАТО майже на 1 000 км.
“Це дає Росії якийсь виграш у часі та у просторі у разі загострення ситуації для того, щоб вжити заходів для оборони. Припустимо, обстріл Росії ракетами. Якщо ці ракети будуть у районі Орші (місто на східному кордоні Білорусі, — ред.), то до Москви вони долетять за 3-5 хв., якщо вони будуть у районі Бресту та західніше, то це вже 10-15 хв.”, — констатує Алесін.
Крім цього, Білорусь — це плацдарм Росії, якщо не для наступу, то для загострення ситуації та погроз.
“Насамперед, плацдарм для того, щоб у разі потреби звільнити від “блокади”, як вони кажуть, Калінінградську область. Називається Сувалківський коридор. Це складна місцевість, але я не виключаю, що коли буде особливо погано, Росія скористається цією ситуацією. Крім того, білоруський “балкон” нависає над Варшавою —180 км, нависає над Києвом… Якщо навіть Росія звідти не найближчим часом наступатиме, то загрожуватиме, загрожуватиме, загострюватиме ситуацію вона”, — вважає незалежний військовий аналітик.
Також він зазначив, що Росія набагато більше, ніж у солдатах, зацікавлена у військово-промисловому комплексі Білорусі.
“Це, насамперед, джерело ексклюзивних комплектуючих матеріалів для російського ВПК, для створення супутникового угруповання, високоточних ракет, бронетанкової та танкової техніки”, — говорить гість ефіру.
На підставі цього військовий аналітик вважає, що найближчим часом російські стратеги не вимагатимуть від Білорусі вступу безпосередньо у війну з Україною.
“Це плацдарм, це щит, це перша траншея, яка захищає Москву та центральний промисловий район [РФ] від гіпотетичної загрози з боку Заходу. Білорусь у цьому плані цінніша, ніж якби вона вступила у війну. На початку війни українська армія, яка має бойовий досвід і чисельну перевагу, могла б завдати поразки білоруським військам. І Росії доведеться тоді розтягнути свій фронт ще на 1 000 км і захищати ще й Білорусь”, — вважає Олександр Алесін.
Він також упевнений, що Лукашенко зможе більш-менш благополучно пережити програш Росії та перемогу України, залишившись при владі.
“Він тонко балансуватиме, використовуючи свою пряму неучасть у конфлікті для того, щоб у черговий раз між струмками дощу прослизнути… Думаю, Захід не буде робити спроб прямого повалення Лукашенка. А використовуючи своїх силовиків, КДБ, МВС, спецназ, він впорається з внутрішньою опозицією та з тими озброєними опозиціонерами, які погрожують увійти до Білорусі з території України. Я вважаю, що найближчі два-три роки йому нічого не загрожує”, — сказав гість ефіру.
Читайте також: Лукашенко має коридор можливостей, щоб ухилятися від вступу у війну — думка (ВІДЕО)