Білорусь може стати майданчиком для Ірану з нарощування військової співпраці з РФ — розбір директора Центру близькосхідних досліджень

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Білорусь може стати майданчиком для Ірану, щоб нарощувати військову співпрацю з Росією, уникаючи прямих звинувачень у співпраці. Таку думку сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

“Ми розглядаємо в цій ситуації Білорусь як частину союзної держави, з одного боку, а з іншого боку, як якийсь сателіт, як можливий майданчик, що дасть змогу Ірану нарощувати військове співробітництво з Росією, але водночас уникати прямих звинувачень у співпраці. Тобто ми розуміємо, що Іран намагається робити все для того, щоб відвести звинувачення від безпосереднього співробітництва і продажу БпЛА, ракет тощо. І Білорусь може стати таким вдалим полігоном”, — сказав він.

Семиволос зазначив, що Білорусь є, по суті, окупованою Росією територією і в такий спосіб використовується як місце для уникнення певних санкцій або спроб приховати військову допомогу для РФ.

За його словами, встановлення стратегічного партнерства Білорусі з Іраном дасть змогу закамуфлювати активну співпрацю Ірану з Росією. Крім того, йдеться також про спроби самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка представити себе таким собі суб’єктом політичного процесу.

Читайте також: Мета Москви — повна інтеграція Білорусі в геополітичний простір Росії, — політолог

Нагадаємо, раніше Лукашенко заявив, що Білорусь розраховує на встановлення стратегічного партнерства з Іраном.

\

Прямий ефір