Безпекові угоди з Великою Британією та Німеччиною — чим відрізняються для України, пояснив політолог

Володимир Зеленський і Олаф Шольц. Фото: president.gov.ua

Двосторонні безпекові угоди, які Україна підписує з країнами в межах Вільнюської декларації G7, — це документи, які коректно називати рамковими, тому що вони ще наповнюватимуться конкретним змістом у майбутньому. Про це сьогодні, 16 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, віцепрезидент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

“Коректніше буде звучати, що це договір у межах сфери безпеки, тому що “гарантії” — це те слово, яке наші союзники використовують дуже скупо. І для цього в них є підстави. За великим рахунком, це вже ми помітили, коли аналізували британський кейс і угоду у сфері безпеки з цією країною. Але якщо ми беремо німецький кейс, то мені дуже сподобалося, що тут дуже багато про тут і зараз, на відміну від британського варіанту. Тому що в німецькому йдеться про допомогу і зараз, і в перспективі, і в перспективі того, щоб ми привели стан своїх військ на всіх рівнях до стандартів НАТО”, — сказав він.

Політолог уточнив, що всі ці угоди не є окремими, вони відбуваються після консультацій між країнами, і створюють безпекову сферу, нову структуру навколо України доти, доки Україна не вступить до НАТО.

“Тому що кожна з цих угод, наприклад, британська, не припиняє свою дію, а переходить у юридичну площину вже натовських норм. Тому я вважаю, що це не заміна в жодному разі вступу до НАТО, але це гарантії до цього. І те, що там фігурує 10 років, це те, що колись озвучувалося, що наші перспективи можуть бути зі вступу до НАТО не такими швидкими, а безпекову сферу в усіх планах ми маємо разом із нашими союзниками забезпечувати”, — каже Лісний.

Тому, вважає він, коли всі договори будуть підписані, це буде безпековий килим для України з чітко прописаними пунктами.

“І тоді це буде вже дуже ефективний механізм, тому що він складається з багатьох кластерів. Британський, німецький, французький і далі”, — резюмував Олег Лісний.

Читайте також: Двосторонні угоди з країнами НАТО — це кроки до вступу України в Альянс, — німецький політолог

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали угоду про співробітництво між країнами у сфері безпеки. В Офісі президента України зазначили, що Німеччина має намір надавати підтримку Україні “стільки, скільки буде потрібно” для того, щоб допомогти країні захистити себе та відновити територіальну цілісність.

Прямий ефір