Безпекова угода України з ЄС — сигнал для європейських політсил, які “хотіли пробігти між крапельок” — коментар

Володимир Зеленський, Шарль Мішель, Урсула фон дер Ляєн. Фото: president.gov.ua

Підписання зобов’язань у сфері безпеки між Україною та Європейським Союзом, окрім уже підписаних угод з окремими країнами-членами, наголошує на подальшому зближенні Києва з Брюсселем. Про це сьогодні, 30 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.

Крім того, на його думку, угода підкріплює програму “Ukraine Facility”. Третя знакова причина — сигнал країнам-членам ЄС.

“Для тих країн, які ще не підписали окрему угоду з Україною щодо безпеки, оборони, де передбачено фінансування, підтримка озброєнням, підготовка військових фахівців, обмін розвідінформацією, це може бути певним сигналом та стимулом, що Євросоюз це схвалює. Євросоюз уже підписав. Все одно як члени Євросоюзу вони так чи інакше вже в цьому залучені. Тому навіть ті політичні сили, які хотіли “пробігти між крапельками” та якось не відзначилися у сфері військової підтримки України, все одно вже відзначилися як члени Євросоюзу. Тому їм уже окремо з цього питання боятися Росії немає сенсу, і можна підписувати, зокрема й окремі угоди з Україною”, — пояснив Потапенко.

Читайте також: Нові гарантії безпеки для України: у чому перевага угоди з Євросоюзом, пояснили експерти

Нагадаємо, 27 червня президент України Володимир Зеленський, президент Європейської Ради Шарль Мішель та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підписали у Брюсселі Спільні зобов’язання щодо безпеки між Україною та ЄС. Ці домовленості вперше закріплюють багатосторонні довгострокові зобов’язання всіх 27 держав-членів ЄС надавати Україні широку підтримку у всіх ключових сферах: військову, фінансову, гуманітарну та політичну допомогу протягом 10 років.

Прямий ефір