Безпека України до вступу в НАТО: чим гарантувати, пояснив Коваленко

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

Безпеку України на сьогодні може гарантувати комплексна підтримка з боку партнерів: економічна, юридична, але головне — мілітарна. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

Він вважає, що мілітарна підтримка має містити не лише постачання Україні західних систем озброєнь, а й зняття обмежень на їхнє використання.

“Якщо ми говоримо про озброєння західного зразка, то всі вони передаються з певним застереженням: не застосовувати по території Російської Федерації… Але у низці випадків забезпечити свою безпеку, територіальну, наприклад, ми можемо саме шляхом завдання ударів по відповідних об’єктах військового призначення, військових об’єктах на території Росії або у повітряному просторі РФ”, — зазначив Коваленко.

Водночас військово-політичний оглядач наголосив: хоча є багато компонентів, якими можна гарантувати безпеку України до вступу в Альянс, лише він стане по-справжньому надійною гарантією.

“Після перемоги [гарантія] — це вступ до Північноатлантичного альянсу, щоб мінімізувати ризики подібної війни, повномасштабної війни, яка розгортається з 2022 року, та гібридні ризики, які були у 2014 році”, — наголосив Олександр Коваленко.

Нагадаємо, у четвер, 20 квітня, до Києва вперше з початку повномасштабного вторгнення російських військ до України прибув генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він відвідав зруйноване військами РФ місто Буча Київської області, а згодом зустрівся з українською делегацією на чолі з президентом Володимиром Зеленським. Сторони обговорили гарантії безпеки для України, 11 зустріч у форматі “Рамштайн”, яка відбудеться сьогодні, 21 квітня, та майбутній саміт НАТО у Вільнюсі, в якому візьме участь і глава Української держави.

Прямий ефір