Безпечна будівля та надійні укриття: у Дергачах завершили реконструкцію медичного комплексу (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Дергачах (Харківська область) завершили реконструкцію зруйнованого російськими окупантами медичного комплексу. Йдеться про центр первинної медико-санітарної допомоги та поліклініку. Після обстрілів путінськими військами обидві будівлі були суттєво пошкоджені. Відновлювати їх почали за гроші обласного та місцевого бюджетів, а також за допомогою іноземних інвесторів, повідомляє FREEДОМ.

Зараз у відремонтованих приміщеннях лікарі вже приймають пацієнтів. Зранку в лор-кабінеті Дергачівської поліклініки — черга. Люди прийшли на прийом до відновленої будівлі.

“Починаємо працювати в новому кабінеті. Хороші умови для наших пацієнтів, безпека. Тут враховані сьогоднішні реалії, тут більш безпечна будівля. Ми дуже задоволені, дуже довго ми чекали таких нормальних умов для роботи”, — сказав лікар-отоларинголог Андрій Іваненко.

Наталя працювала медсестрою в цій поліклініці з 2011 року. Каже, після ремонту умови стали набагато комфортнішими: тепер місця вистачає як пацієнтам, так і медпрацівникам. 

Також у поліклініці знову приймають фтизіатри, психіатр і нарколог. Нині Дергачівська центральна лікарня обслуговує 120 тис. пацієнтів — жителів як цього району, так і сусідніх.

“У нашій поліклініці забезпечена робота повністю усім: як вузьким спеціалістам, так і сімейній медицині. Значний обсяг надання послуг. Щодня понад 800 осіб тільки проходять через амбулаторну службу поліклініки”, — розповів заступник директора з медичної частини Дергачівської центральної лікарні Євген Бабенко.

Обстрілювати будівлю поліклініки та центру первинної медико-санітарної допомоги в Дергачах російські війська почали з весни 2022 року. Після влучання снарядів у будівлю швидкої допомоги медики нарахували 16 воронок.

“Були вибиті всі шибки, вікна розбиті, пошкоджена повністю вся стіна з усіх боків, двері вхідні. І тому вчасно проведений ремонт — це чудово, тому що ми тепер працюємо в прекрасній будівлі, з гарним ремонтом, все дуже добре”, — зазначила завідувачка Дергачівського відділення центру екстреної медичної допомоги Сусанна Алешко.

Відновлення тут почали насамперед із відділення екстреної медичної допомоги. Потім за підтримки донорів із Бельгії відремонтували корпус поліклініки та облаштували в підвальному приміщенні медкомплексу укриття.

“Розуміючи, що ми — прифронтова громада, і в будь-який час може змінитися ситуація на фронті, було ухвалено рішення відремонтувати підвальне приміщення для того, щоб лікарі мали змогу сховатися і проводити свою роботу в безпечних умовах. Від уряду Бельгії йде фінансування, і підвальне приміщення, яке має на сьогодні 500 квадратних метрів, розраховане на 100 осіб. Сюди вже проведено воду, опалення: труби спущені, витяжки є, і планується, якщо будуть погіршуватися якісь бойові дії на території громади, зробити тут операційну”, — пояснив начальник Дергачівської військової міської адміністрації В’ячеслав Задоренко.

За словами начальника Дергачівської військової міської адміністрації, усі роботи з відновлення медкомплексу та укриття планують завершити до кінця року. Місцева адміністрація зі свого боку опікується питаннями підключення всіх комунікацій та обладнання на території медичного комплексу.

Читайте також: З вчителів та дизайнерів — у бойові медики: як “Госпітальєри” навчають українців (ВІДЕО)

Прямий ефір