Без Євросоюзу в Грузії немає майбутнього, — Деканоїдзе

Хатія Деканоїдзе. Фото: Facebook/Khatia Dekanoidze

Закон про “іноземних агентів”, який ухвалила влада Грузії в першому читанні, — російський закон, який остаточно вбиває грузинську демократію, абсолютно знищує європейський шлях Грузії. Таку думку озвучила депутатка парламенту Грузії Хатія Деканоїдзе в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“На жаль, у нас влада не займає позицію держави Грузія, а висловлює інтереси взагалі іншої держави — Росії. І це мене обурює”, — заявила вона.

За словами депутатки, Євросоюз і Сполучені Штати Америки вже заявили, що якщо ухвалять цей драконівський закон, то шлях до Євросоюзу для Грузії остаточно закрито.

“Євросоюз і Сполучені Штати дуже голосно сказали: якщо ухвалять цей закон, будуть голосувати за це законодавство, драконівський пакет, це означає, що шлях до Євросоюзу Грузії остаточно вже закритий. Тому вийшли [на протест] дуже багато молодих людей, яких сльозогінним газом отруюють, б’ють, заарештовують”, — сказала Деканоїдзе.

Вона акцентувала, що зараз для Грузії найважливіше — це Європа. Інакше у країни не буде майбутнього. 

“Я думаю, що зараз ми об’єднуємося навколо ідей Європи, оскільки якщо Грузія не буде у складі ЄС, у нас не буде майбутнього. Незважаючи ні на що, на всі політичні розбіжності між політиками і між партіями, для нас найважливіше зараз — це Європа”, — резюмувала гостя ефіру.

Вона також зазначила, що опозиція в парламенті Грузії говорила членам партії “Грузинська мрія” про те, що якщо вони проголосують за цей закон, то проголосують за абсолютно іншу Грузію, яку хоче бачити засновник партії — Іванішвілі. 

“Іванішвілі — це людина, яка хоче остаточно купити Грузію, хоче вбити грузинську демократію. Всі наші партнери говорили про те, що якщо ми будемо навіть розглядати — не те, що голосувати, а розглядати цей законопроєкт — це означає, що ми не тільки не виконуємо 12 рекомендацій Євросоюзу, але й можемо не отримати статус кандидата ЄС”, — акцентувала Хатія Деканоїдзе.

Вона також вважає, що правління Іванішвілі не сумісне зі стандартами ЄС. 

“Україна зараз бореться з Росією, зараз весь цивілізований світ на боці України, а наша влада вела антиукраїнську кампанію. Це означає, що Іванішвілі не хоче перемоги України. Він не хоче, щоби Грузія і Україна стали разом членами ЄС, тому що його правління несумісне зі стандартами Євросоюзу”, — сказала депутатка.

Деканоїдзе припускає, що влада Грузії на цьому не зупиниться. 

“Влада б’є людей, отруює газом, і я не думаю, що вони будуть готові зупинитися. Тому що олігарх, який править Грузією, зробить усе для того, щоб повернути свою владу. Замість того, щоб захищати інтереси Грузії, вони готові продавати те, що ми дуже довго будували, а наші пращури вмирали за свободу і європейське майбутнє”, — сказала гостя ефіру.

Вона наголосила, що молоді люди, які народилися у вільній Грузії, не готові в жодному разі віддати свою країну Росії. 

“Ми будемо робити все, щоб цього не сталося. Ми в жодному разі наше європейське майбутнє не поставимо під сумнів”, — резюмувала Деканоїдзе.

Читайте також: Протести в Тбілісі — причини і наслідки: розбір ситуації від грузинських політиків та експертів

Прямий ефір