Грузія використовується Росією для обходу санкцій. Крім того, РФ використовує порти Грузії для своїх цілей. Європі необхідно більше приділити уваги розв’язанню питання щодо Грузії, оскільки від цього залежить і її власна безпека. Таку думку сьогодні, 17 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив член політради “Єдиного національного руху” Грузії, міністр оборони Грузії у 2012 році Дмитро Шашкін.
За його словами, Російська Федерація завжди дотримується свого плану.
“Вона не декларує речі, вона робить конкретні, погані, дуже погані речі, але вона їх робить. Наразі Російська Федерація намагається підім’яти під себе середній торговельний коридор між Китаєм і Європою, єдиний робочий зараз Китай — Казахстан — Азербайджан — Грузія — Туреччина. Верхній коридор закритий — Байкало-Амурська магістраль. У нижнього коридору проблеми через ситуацію на Близькому Сході. Ось середній коридор вона під себе підбирає”, — зауважив Шашкін.
Він розповів, що Росія будує свою військову базу на території окупованої Абхазії, а також намагається почати будівництво порту спільно з Китаєм.
“Європейські партнери зараз мають зрозуміти одну дуже важливу річ, що без розв’язання питання Грузії з прозахідним урядом, без допомоги народу Грузії в його боротьбі з Російською Федерацією, з проксі-силою, яка зараз захопила владу в Грузії, говорити про майбутню безпеку Європи, про майбутню безпеку України наївно, тому що зараз Грузія є повністю задніми дверима Російської Федерації. Йде ввезення і вивезення санкційних продуктів через Грузію у величезних кількостях. Поки це питання не буде вирішене, поки Росію не відсунуть від середнього торгового коридору між Азією і Європою, говорити про безпеку Європи та України наївно”, — упевнений політик.
Читайте також: Ці люди не збираються вести Грузію в Євросоюз, — Шашкін про ситуацію в країні
Нагадаємо, у Євросоюзі відреагували на ухвалення в Грузії нових репресивних законів. Уряд країни дедалі більше віддаляється від демократичних стандартів, йдеться у спільній заяві очільниці дипломатії Євросоюзу Каї Каллас і єврокомісарки з питань розширення ЄС Марти Кос. На початку лютого парламент Грузії без опозиції ухвалив пакет репресивних законів.