Без літаків, але з ППО, танками та снарядами: Мусієнко підбив підсумки “Рамштайн-11”

Олександр Мусієнко. Скріншот: uatv.ua

Напередодні на засіданні у форматі “Рамштайн” не стояло питання постачання Україні бойової авіації. Це питання часу, хоча союзники розуміють, що ЗСУ потрібні літаки негайно. Проте країни-партнери надали Україні інші засоби захисту неба — системи ППО та пакети снарядів до них. На тлі контрнаступу, що наближається, це відчутна допомога. Наголосили союзники й на логістиці під час проведення бойових дій. Про це сьогодні, 22 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Літаків не буде, це очевидно. Коли вони будуть це питання часу, необхідно пройти ще певні заходи з підготовки. Усі згодні, що літаки мають бути, але за термінами навряд чи вони з’являться цього місяця наступного або, найімовірніше, навіть улітку”, — сказав гість ефіру.

Водночас Мусієнко наголосив, що за результатами зустрічі є багато плюсів.

“Це стосується засобів протиповітряної оборони, які нам досі потрібні. Другий момент ми почули, що є рішення надати танки Abrams швидше, ніж це планувалося до кінця року. Зараз ми чуємо, що вони мають у найближчі кілька тижнів прибути до Німеччини, де українські екіпажі вже розпочнуть навчання. Це також важливий момент. Тобто з бронетехнікою все йде так, як і домовлялися”, — сказав гість ефіру.

Експерт також зазначив, що на “Рамштайні” обговорили питання снарядів та логістики.

“Логістика на війні — це близько 65-70% успіху. Це не просто перевезення, це ще й виробництво, забезпечення, це ціла низка заходів у тилу, які підтримують передову лінію та дають змогу їй ефективно боротися та завдавати відповідних поразок ворогові”, — сказав Мусієнко.

Читайте також: Розвиток танкової коаліції, зміцнення ППО та посилення підтримки України — підсумки зустрічі “Рамштайн-11” (ВІДЕО)

Нагадаємо, у п’ятницю, 21 квітня, у Німеччині відбулася чергова зустріч у форматі “Рамштайн”. Вона стала певним чином підсумковою, адже цей формат існує вже рік — з 26 квітня 2022-го. Учасники зустрічі поставили за мету підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться, та зміцнювати логістичні можливості української армії. Зокрема, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, перебуваючи в Німеччині, зазначив, що зараз війна ведеться на виснаження, тому логістика виходить на перше місце.

Прямий ефір