Бельгія, яка головує в Раді Європейського Союзу, допоможе успішному старту процедури переговорів щодо вступу України до ЄС та її фінансовій підтримці. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.
Він наголосив, що політичне рішення про початок процедури переговорів про вступ України до Євросоюзу стало важливим кроком на шляху країни до повноправного членства в ЄС. Експерт звернув увагу, що в процесі консультацій кожна країна Євросоюзу висуватиме якісь вимоги або побажання, що має змінити Україна, щоб стати повноправним членом.
“І ми розуміємо, що є різні країни, і в них нібито різна позиція. Тобто загальна думка Брюсселя позитивна, було ухвалено рішення, але є конкретні керівники конкретних країн — Угорщини, Словаччини тощо, щодо якихось питань — Австрія, щодо якихось питань — Хорватія, у яких нібито досить багато претензій. А керівник Угорщини Орбан прямо заявляє, що він буде всіляко перешкоджати вступу України до ЄС. І тому лояльна до України Бельгія, прем’єр-міністр якої готовий сприяти, може зіграти дуже важливу роль у тому, щоб правильно запустити, організувати процес переговорів, що вкрай важливо для України”, — сказав Потапенко.
На його думку, переговори можуть початися наприкінці січня — на початку лютого.
“Друге питання пов’язане з тим, що фінансова підтримка України з боку Конгресу Сполучених Штатів затримується, і за оптимістичними оцінками це буде, ну, не раніше кінця січня. Відповідно, дуже важлива допомога і Європейського Союзу, яка була припинена знову ж таки зусиллями керівника Угорщини Орбана. І на сьогодні поки що окремі країни Євросоюзу займаються питаннями допомоги Україні. Але нібито Євросоюз загалом теж хоче розв’язати це питання. Ось мені здається, що керівництво Бельгії як країни, з одного боку, інтернаціональної, з іншого боку, країни, що приймає керівництво Євросоюзу в себе в столиці… ось вони нібито можуть, розуміючи всі складнощі та нюанси українського становища, допомогти нам запустити ці два процеси — переговори про вступ та фінансування”, — вважає Потапенко.
Читайте також: США та ЄС не зупинять підтримку України: допомога союзників Києву в оцінках експертів
Як повідомлялося раніше, в Євросоюзі розробляють резервний план підтримки України. Про це пише Financial Times. Ця альтернатива не потребує узгодження з усіма країнами-членами Євросоюзу і дасть змогу обійти вето Угорщини, якщо прем’єр-міністр Віктор Орбан продовжить блокувати допомогу Києву. В Офісі президента України (ОПУ) впевнені в підтримці Євросоюзу.