Базовий курс держави — власне виробництво зброї, техніки та снарядів, — президент Зеленський у 596-й день війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Надзвичайно важливо, і важливо для усіх у світі, навіть для тих, хто зараз цього поки що не розуміє, — щоб терористи завжди відповідали за принесене ними зло. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 12 жовтня, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Верховний головнокомандувач поінформував, що провів Ставку.

“Як і завжди, командувачі доповіли щодо ситуації на передовій — основні напрямки, гарячі точки. Те, що намагається робити окупант. Наші відповіді. Особлива увага зараз одночасно і Харківщині, і півдню, і Донеччині, зокрема боям у районі Авдіївки. Вдячний кожному воїну, кожному підрозділу за стійкість. Сьогодні на Ставці говорили, зокрема, про те, як забезпечити для наших воїнів більше саме власних, українських збройних можливостей. Ми вдячні кожному лідеру, кожній державі, які допомагають нам зброєю, технікою, снарядами. І робимо все, щоб постачання було більше. До речі, вчорашній “Рамштайн” цьому допоміг. Але очевидно, що базовий курс держави — це власне виробництво, це своя зброя, техніка, свої снаряди за всіма позиціями, які потрібні для Сил оборони. Усе — від ракет і дронів до броньованої техніки та снарядів потрібних калібрів”, — розповів Зеленський.

Мінстратегпром уже представив президентові доповіді за кількома напрямами: “броня”, ракети, ПТРК. Також на Ставці була доповідь віцепрем’єра з інновацій щодо радіоелектронної боротьби (РЕБ).

“Розробляємо комплексну програму з усіх таких напрямів із чіткими термінами та обсягами”, — додав глава держави.

Ще одне нагальне завдання — перевести у цифровий формат увесь облік постачання Силам оборони.

“Цифровізація дасть чітке розуміння, як забезпечуються наші воїни та де саме утворюються дефіцити і як вони заповнюються. Зокрема для того, щоб ми могли показати кожному нашому партнеру інформацію щодо кожної поставленої одиниці зброї максимально оперативно. І щоб звіти тут, у Києві, не відрізнялися від реальних фактів на передовій”, — пояснив Зеленський.

Була на Ставці й доповідь Служби зовнішньої розвідки щодо ситуації навколо Ізраїлю та загалом у регіоні Близького Сходу.

“Відстежуємо всю інформацію та підтримуємо контакти з партнерами заради того, щоб не допустити поширення дестабілізації. Ми чітко розуміємо, що єдиний, хто зацікавлений у найгіршому сценарії, — це наш ворог. Я вдячний усім у світі, хто докладає зусиль, щоб регіон Близького Сходу не вибухнув, але й щоб терористи відповіли за скоєне проти Ізраїлю — проти дітей, жінок, проти звичайних людей. Пам’ятаємо й про громадян інших держав, яких терористи захопили в заручники або вбили. Серед загиблих є й українці. Мої співчуття всім, хто втратив рідних!” — сказав президент.

Також глава держави повідомив, що є перші санкції від Сполучених Штатів проти компаній, які порушували встановлену світом стелю на ціну російської нафти, й зазначив, що варто продовжувати тиск, позбавляти Росію можливості здобувати фінанси на агресію завдяки будь-яким енергоресурсам.

Є рішення Міжнародного олімпійського комітету, який зупинив членство Олімпійського комітету Росії.

“Кожен у світі має поважати територіальну цілісність націй і Статут ООН. І якщо хтось там у Росії думає, ніби може ще й спорт та олімпійський рух зробити своєю зброєю, то це точно не вийде. Дякую всім, хто захищає принципи олімпізму”, — заявив Зеленський.

Крім того, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

“Давно очікуваний нами крок заради історичної правди. Дякую всім членам ПАРЄ, які проголосували за таке визнання. Справедливість завжди сильніша. Дякую всім, хто захищає Україну! Слава нашому міцному народу!” — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: П’ять пунктів для приближення перемоги України над РФ: Зеленський виступив на засіданні міністерського круглого столу в Марракеші

Прямий ефір