Торецький напрямок — один із найгарячіших на фронті. Бої під містом і в самому Торецьку стають дедалі запеклішими. Російська армія не шкодує ні живої сили, ні снарядів, ні бомб. На ділянці між Торецьком і окупованим Нью-Йорком оборону тримає 49-й окремий штурмовий батальйон “Карпатська Січ” Збройних сил України, інформує FREEДОМ.
Обстріли, дрони й знову обстріли. Така ситуація зараз по всій лінії фронту. Населені пункти поблизу Торецька можуть по кілька разів переходити то під контроль ЗСУ, то російської армії. Затримки на одному місці тут небажані. Якщо російські окупанти виявляють ціль — піхоту чи техніку — одразу намагаються її знищити.
“Запищав детектор і показав, що FPV десь дуже близько біля нас — 100 з чимось метрів. Ми швидко загнали машину в кущі, а самі сховалися під будинок. Вони націлилися конкретно на машину. У машину не влучили, але влучили в будинок, під яким ми ховалися”, — розповідає військовослужбовець “Карпатської Січі” з позивним “Шева”.
Водночас детектори дронів на Торецькому напрямку спрацьовують постійно.
“Здебільшого вони “Мавіки” тільки показують. Або ZALA, “Орлани”. От, якраз і запищав: показує взагалі безпілотник невідомого типу”, — каже захисник.
На одній із передових позицій танкістів батальйону “Карпатська Січ” до противника — лише кілька кілометрів, тому танк ретельно замаскований. Це трофейний танк, захоплений у бою.
“Трофейний Т-80. Ми його затрофеїли під Ізюмом у 2022 році. Трохи підремонтували. Але він дуже рідко ламається, і вже два роки знищує противника. Знищуємо противника їхньою ж зброєю. За два роки танк показав себе ефективно не тільки як зброя наступу, що можна ним наступати, проводити штурми. Але і як дуже точна артилерія. Найчастіше так і буває, що ми стріляємо точніше за артилерію”, — зазначає “Шева”.
Українські захисники розповідають, що противник розробив нову тактику своїх дій. Тепер вони намагаються малими групами пройти повз бойові розрахунки, уникаючи водночас прямих зіткнень.
“Ми для себе знайшли можливість протистояти таким тактичним діям противника. Ми також застосовуємо малі групи, розосереджуємо, створюємо систему вогневих позицій, систему спостережних позицій. Систему секретів, систему засідок. Виловлюючи їх меншою кількістю особового складу, намагаючись створити єдину систему оборони. Не допускаючи просування противника”, — наголошує командир “Карпатської Січі” Євген Скорина.
Через Торецьк російська армія намагається прорватися в Костянтинівку, і стримувати її стає дедалі важче, кажуть бійці ЗСУ. На цій ділянці співвідношення сил майже 1 до 10, проте українські військові роблять неможливе.
“Зранку помітили групу з 12 осіб противника. Вони зайшли в будинок, який був уражений — вікна вибиті, вхід у будинок зруйнований. Однак до вечора противник так і не вийшов звідти. Надвечір прибули дві бойові машини піхоти (БМП-2) для евакуації, найімовірніше, тіл або поранених. Оскільки танк уже був націлений на цю точку, наші хлопці добре стріляли. Ці дві БМП-2 також були вражені танком”, — розповідає військовослужбовець з позивним “Шева”.
Натиск противника під Торецьком колосальний, але батальйон “Карпатська Січ” стримуватиме російських окупантів тут доти, доки в цьому буде потреба.
Читайте також: Захоплення із цивільного життя допомагає військовослужбовцю на фронті — історія водія ЗСУ (ВІДЕО)