Банки Туреччини, Китаю та ОАЕ відмовляються від операцій із російськими контрагентами — коментар Пендзина

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки отримало широкі повноваження щодо відстеження операцій за підсанкційними товарами з банками третіх країн. Загроза застосування вторинних санкцій до них призводить до того, що банки відмовляються від співпраці з РФ. Про це сьогодні, 19 лютого, сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Ми вже маємо прецеденти, коли турецькі, китайські банки, банки Арабських Еміратів активно відмовляються від операцій із російськими контрагентами щодо санкційних товарів. З однієї простої причини — “засвітили” вторинні санкції. Якщо ми піднімемо 13-й пакет, який планується затвердити до 24 лютого, у ньому вже є китайські компанії, які здійснювали операції з РФ щодо підсанкційних товарів”, — коментує гість ефіру.

Він наголосив: якщо вторинні санкції щодо комерційних компаній не можуть сильно вдарити по економіці країн, то обмеження проти найбільших банків здатні призвести до дуже суттєвої фінансової кризи, наприклад, у Китаї, економіка якого й так не демонструє значних темпів зростання.

“Кожна країна насамперед має свої власні інтереси. Якщо була можливість дуже непогано заробити на підсанкційній політиці, методах її обходу, цим активно ці джентльмени й займалися. А щойно “засвітили” санкції, подивіться, всі одразу відіграли назад”, — зазначив Олег Пендзин.

Читайте також: Китай і Туреччина відмовляються працювати з російськими банками — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір