Президент США Дональд Трамп знову звертається до однієї з ключових тем свого політичного порядку денного — боротьби з нелегальною міграцією та посилення контролю на кордоні з Мексикою. Закриття кордонів для мігрантів та оголошення надзвичайного стану стало його наступним кроком у протидії незаконному обігу наркотиків та підвищення безпеки. Однак депортація мігрантів може вплинути на економіку США, особливо в секторах, залежних від дешевої робочої сили, таких як сільське господарство та будівництво. Про це сьогодні, 24 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив американський політтехнолог і політолог Джейсон Смарт.
“У зв’язку з міграційними ініціативами Трампа постає питання про можливе зростання інфляції, і це може бути не найкращим рішенням для економіки США. Але головна мета Трампа — домовитися з Мексикою про більш вигідні умови для американського експорту та про посилення контролю на кордоні між країнами, щоб зменшити потік нелегальних мігрантів”, — сказав експерт.
Сьогодні в США мешкає близько 15 млн нелегальних іммігрантів, які прибули в останні кілька років. Така ситуація насторожує, адже кордон з Мексикою стає не лише пунктом пропуску для мігрантів, а й ареною для активності іноземних агентів.
“Серед затриманих на кордоні фіксують не лише мігрантів з Мексики, а й представників спецслужб РФ, Ірану, Північної Кореї та Китаю. Це дійсно небезпечне місце, і заходи щодо його захисту вкрай необхідні”, — наголосив Смарт.
Трамп, схоже, має намір повторити підхід, який він просував під час свого першого терміну. На той момент він активно заговорив про будівництво стіни на кордоні, але проєкт так і не був завершений. Тепер, ймовірніше, він зосередиться на повному закритті кордонів, щоб продемонструвати свою прихильність до боротьби з нелегальною міграцією. Це не лише питання безпеки, а й спосіб показати, що адміністрація Байдена, за словами Трампа, “продемонструвала слабкість у цьому питанні”.
“Крім того, Трамп хоче привернути увагу до того, що віцепрезидентка Камала Гарріс (опонентка Трампа на президентських виборах — ред.), перед якою було поставлено завдання працювати над міграційною політикою, не впоралася зі своїм завданням. Це рішення наголошує на його бажанні виглядати більш рішучим лідером, готовим захищати інтереси Америки”, — додав Джейсон Смарт.
Читайте також: Трамп видав перші укази на посаді президента США — головне (ВІДЕО)
Нагадаємо, 20 січня відбулася інавгурація Дональда Трампа. Він став 47-м президентом Сполучених Штатів Америки. Він одразу оголосив про початок “революції здорового глузду”, що фактично означає відмову від політики свого попередника Джо Байдена. Трамп заявив, що має намір відмовитися від екологічних ініціатив попередньої адміністрації, різко збільшити видобуток нафти та газу в США й закрити кордон для нелегалів.
Читайте також: Внутрішня політика — головний фокус уваги Трампа, — Філіпенко