Вашингтон надає військову підтримку Ізраїлю на постійній основі й допомога триватиме, заявила заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх. За її словами, Сполучені Штати збільшують свою військову присутність у регіоні, щоб запобігти розширенню конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС, інформує FREEДОМ.
Йдеться, зокрема, про відправку двох тисяч військовослужбовців Сил швидкого реагування Корпусу морської піхоти США. У Пентагоні також готуються до можливого розгортання інших сил стримування.
До Ізраїлю з офіційним візитом раніше прибув президент США Джо Байден. Він також мав відвідати саміт у Йорданії. Однак після вибуху в лікарні Аль-Ахлі в секторі Гази плани змінилися. Внаслідок теракту загинули понад 800 людей.
Терористи ХАМАС звинувачують ізраїльських військових у загибелі людей. Ізраїль стверджує, що в лікарню влучила ракета воєнізованого угруповання “Ісламський джихад”.
“Увесь світ має знати: на лікарню в секторі Гази напали варварські терористи, а не ЦАХАЛ. Ті, хто жорстоко вбивав наших дітей, вбивають і своїх власних дітей”, — заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.
Після трагедії в лікарні Аль-Ахлі в багатьох країнах відбулися вуличні маніфестації прихильників Палестини. В Анкарі поліція розганяла протестувальників водометами, у Бейруті — сльозогінним газом.
Усе це — на тлі візиту президента США до Ізраїлю. На пресконференції Джо Байден наголосив, що Тель-Авів не причетний до трагедії в медзакладі.
“Я був глибоко засмучений і обурений учорашнім вибухом у лікарні в Газі. Судячи з того, що я бачив, схоже, що це було зроблено іншою командою, не вами. Але є багато людей, які не впевнені, тому нам належить подолати багато чого”, — наголосив Байден.
Зі свого боку, Нетаньягу запевнив, що Ізраїль робитиме все можливе, щоб захистити цивільних осіб від небезпеки.
“Ми просили і продовжуємо просити їх переміститися в більш безпечні райони. Ми продовжуватимемо працювати з вами, пане президенте, щоб гарантувати, що мінімальні вимоги будуть виконані”, — акцентував він.
Одне із завдань візиту Байдена до Ізраїлю — дізнатися плани та цілі Тель-Авіва на найближчий час.
Також, як повідомив речник Білого дому Джон Кірбі, американський президент поставить кілька жорстких запитань ізраїльській стороні. Приїзд Джо Байдена до Ізраїлю — це чіткий політичний меседж, кажуть експерти.
“Меседж цей має багато адресатів. Це і Росія, і Іран, і ті кола в США, ультраправі республіканці, які виступають проти допомоги Україні, мотивуючи це формально тим, що надто багато грошей витрачають на допомогу Києву, і навіть тим, що США підривають якимось чином свою власну безпеку”, — зазначив професор Нью-Йоркського університету Ігор Айзенберг.
Президент Сполучених Штатів Америки — не єдиний західний лідер, який відвідав Ізраїль останніми днями. У Тель-Авіві також побував канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він заявив про солідарність німецького народу з Ізраїлем, а також підтримав відповідні дії держави проти терористів з угруповання ХАМАС.
“Я однозначно попереджаю, що жоден суб’єкт не повинен вважати гарною ідеєю втручання в цей конфлікт ззовні. Це було б серйозною, непрощенною помилкою. Останніми днями ми різними каналами доводимо цю думку до всіх зацікавлених сторін”, — наголосив Шольц.
Після візиту до Ізраїлю делегація Німеччини мала вирушити до Єгипту, але їх затримала повітряна тривога, яку оголосили перед вильотом. Як пише німецьке видання Bild, канцлера відвезли в бомбосховище. Пізніше делегація все ж вилетіла до Єгипту.
Після зустрічі з президентом Абделем Фаттахом ас-Сісі канцлер Шольц заявив, що ФРН підтримає зусилля Єгипту, спрямовані на деескалацію конфлікту між Ізраїлем і терористичною організацією ХАМАС, яка контролює сектор Гази.
Читайте також: По лікарні в секторі Гази було завдано удару — наслідки та версії (ВІДЕО)
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден 18 жовтня прибув з офіційним візитом до Ізраїлю, де провів переговори з прем’єр-міністром країни Біньяміном Нетаньягу.