Байден поставив Путіна і ХАМАС в одне речення — це емоційно сильно та політично розумно, — експертка

Джозеф Байден. Фото: president.gov.ua

Президент США Джо Байден у зверненні до нації, в якому він зокрема обґрунтовував підтримку України та Ізраїлю з боку Вашингтона, в одному реченні згадав Путіна і ХАМАС. Це був сильний хід, заявила в ефірі телеканалу FREEДОМ завідувачка програми славістики в університеті імені Вашингтона та Лі у штаті Вірджинія (США), докторка філологічних наук, журналістка Ганна Бродська-Кроткіна.

“Путін, загалом, вийшов таким самим терористом, як і ХАМАС. Звісно, це саме так, за фактом. Але цікаво, що Байден це наголосив без жодної дипломатії. Це дві організації, путінізм у Росії та ХАМАС, які вдаються до насильства, жахливого насильства, незаконного насильства для досягнення своїх цілей”, — зазначила вона.

На її думку, це був сильний емоційний, але ще й політичний хід, розрахований насамперед на республіканців, які безумовно підтримують Ізраїль, але, на жаль, не настільки одностайні в підтримці України.

“Тому з політичного погляду це був дуже мудрий хід. Якщо не розділяти пакет допомоги Ізраїлю та Україні, то конгресменам, яким не хотілося голосувати за допомогу Україні, доведеться таки проголосувати за допомогу”, — коментує докторка наук.

Вона зазначила, що хаос, інспірований трампістською меншістю, який зараз відбувається у Палаті представників США, пов’язаний саме з допомогою Україні. Бродська-Кроткіна не впевнена, що саме промова Байдена призвела до того, що представник цієї меншості Джим Джордан втретє не зміг набрати достатньо голосів для обрання спікером, але не виключила цього.

“І треба сказати, що цього разу ще більше представників проголосували проти Джордана. Я не можу точно сказати, що це результат промови Байдена. Але до певної міри я сподіваюся, що ця промова, яка справді була дуже яскравою, видатною промовою для політика, можливо, і надихнула якихось представників на сміливий акт. А чому це сміливий акт? Це сміливий акт голосувати проти Джордана, тому що це — голосувати проти бажання Трампа, який Джордана підтримує”, — пояснила Ганна Бродська-Кроткіна.

Вона наголосила, що провал Джордана у Палаті представників — добра новина для України, оскільки його обрання спікером перешкоджало б допомозі.

Читайте також: “Ми не допустимо, щоб терористи на кшталт ХАМАС і тирани на кшталт Путіна перемогли”: головне зі звернення Байдена до нації (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що президент США Джозеф Байден має намір спрямувати Конгресу терміновий бюджетний запит, щоб підтримати Ізраїль і Україну в протистоянні з агресорами. Про це він заявив напередодні у зверненні до американського народу.

Читайте також: Зрівняння Путіна і ХАМАСу — блискуче, такі аналогії необхідні, — Орлова про звернення президента США до нації

Прямий ефір