Президент США Джо Байден погодився на посилення імміграційної політики, щоб уникнути критики та забезпечити допомогу для України. Зазначається, що “поступка” Білого дому полягає в імміграційній угоді, яку зараз розробляють у Сенаті. Вона обмежить можливість мігрантів просити притулку на південному кордоні. Про це сьогодні, 19 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ говорили з політтехнологинею Катериною Одарченко.
“Кулуарно всі розуміли, що буде якийсь консенсус, який дасть і одній політичній партії про що говорити перед президентськими виборами. А безпосередньо республіканцям — дасть змогу говорити, що ситуацію на кордоні вони частково вирішили, тому що проголосували додатковий бюджет, змінили в якомусь роді міграційне законодавство”, — сказала вона.
За її словами, те, що такі рішення ухвалюють повільно, не нове і не відрізняється від будь-якого іншого бюджетного процесу.
“Нам складно сприймати це неемоційно, тому що люди вмирають щодня. Але подібна історія бюджетного процесу, коли обидві партії хочуть не допустити “шатдауну”… Тобто не допустити ситуації, коли по суті всі державні виплати буде заморожено: від зарплат співробітникам музею, закінчуючи медичними сервісами, боротьби за бюджет на округи, на інфраструктурні проєкти. Але всі розуміли, що консенсусу точно буде досягнуто”, — наголосила Катерина Одарченко.
Читайте також: Внаслідок політичної боротьби у США з’явився новий ситуативний лідер — Велика Британія, — Васильєв про допомогу Україні
Нагадаємо, 12 січня координатор Ради національної безпеки США Джона Кірбі під час брифінгу в Білому домі заявив, що допомога Україні припинена до того, поки Конгрес не ухвалить нове фінансування.