Російські пропагандисти заявляють, що відсутність президента США Джо Байдена на Глобальному саміті миру свідчить про те, що Україна почала втрачати підтримку Сполучених Штатів Америки. Насправді це не так. США продовжують залишатися для України стратегічним партнером. Про це сьогодні, 12 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Насамперед зазначу, що Байден своїм рішенням щодо зняття заборони на удари західною далекобійною зброєю по військових об’єктах на території РФ показав державі-агресору й усьому світові, що підтримка України з боку Сполучених Штатів ні на частку не зменшилася. Крім того, потрібно згадати зустріч президента Зеленського і Байдена у Франції, на якій США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні. І ще буде зустріч в Італії, перед самітом НАТО, на якій, найімовірніше, буде підписано двосторонній договір про безпеку між США та Україною, підготовка якого тривала близько пів року”, — зазначив Буряченко.
Він наголосив, що за інсайдерською інформацією, це буде показовий договір у сфері безпеки між двома країнами-партнерами, який перевершуватиме навіть подібний договір між США та Ізраїлем.
“Виходячи з усього перерахованого вище, можна бути впевненим у тому, що Сполучені Штати жодним чином не проігнорують Глобальний саміт миру, який вже на цих вихідних, 15-16 червня, стартує у Швейцарії. США, як і раніше, залишаються головним стратегічним партнером України. І попри те, що на саміті не буде присутній особисто президент Байден, США матимуть досить серйозну делегацію на чолі з другою людиною країни — Каміллою Гарріс”, — акцентував виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст”.
На думку експерта, президент США може зробити сюрприз і включиться в ефір саміту через інтернет.
“Не виключаю, що Байден може зробити такий сюрприз і включитися в ефір саміту через інтернет. А може, і взагалі на годинку заскочити на відкриття мирної конференції”, — резюмував Олексій Буряченко.
Читайте також: Саміт миру — це дипломатичний і політичний успіх України, — Мережко