Минулої доби українські захисники ліквідували ще 820 осіб особового складу російської армії. Про це сьогодні, 18 січня, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. За цей час ворог завдав 22 авіаційні удари та пів сотні разів обстріляв українську територію з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). Водночас противник не полишає спроб захопити Донецьку область у межах адміністративних кордонів. Основні зусилля російська армія зосереджує на наступі на Бахмутському напрямку, повідомляє FREEДОМ.
Бої на Бахмутському напрямку не вщухають понад 6 місяців. Після ймовірного відступу ЗСУ на підготовлені лінії оборони з Соледара, російська армія посилила вогневий тиск на один із двох основних маршрутів постачання озброєння для української армії до Бахмута. Другий маршрут залишається під контролем ЗСУ.
“Вони вирішили, що якщо взяти Бахмут у лоб неможливо, його потрібно взяти в кліщі. Це логічно, тому що місто можна утримувати доти, доки туди є нормальне підвезення. Нормальне підвезення боєприпасів, нормальне підвезення продовольства. Є друга траса, траса, що йде на Костянтинівку, або, як ми говоримо, на Констаху, траса на Констаху дуже далека від Соледара, їй поки що з цього боку нічого не загрожує”, — каже директор Національного антарктичного центру, екскомандир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий.
Як повідомляє Генштаб ЗСУ, російська армія без успіху намагається наступати на Авдіївському напрямку і покращувати тактичне положення на Лиманському. На Луганському напрямку основні бої точаться біля Кремінної. Там українська армія наступає.
“Коли нам вдасться її взяти, я підкреслюю слово “коли”, Кремінна приречена. Але от питання, скільки часу в нас займе витіснення звідти ворожого гарнізону. Якщо вийде, що ми візьмемо Кремінну швидше, ніж вороги могли б відрізати дві траси, про які ми перед цим говорили, ось тоді доля Бахмута вирішується в добру сторону”, — коментує Дикий.
На інших напрямках ситуація відносно стабільна, повідомляють у Генштабі.
“На Запорізькому напрямку ворог проводив безуспішні наступальні дії в районах населених пунктів Оріхів та Гуляйполе, на Куп’янському, Новопавлівському та Херсонському напрямку ворог обороняється. На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках без суттєвих змін”, — поінформував спікер Генерального штабу ЗСУ Олександр Штупун.
Однак затишшя в Запорізькій області може бути передвісником бурі, попереджають експерти.
“Таке враження, що і ми, і вони там поступово приміряємося — хто перший спробує прорвати лінію оборони іншого, і туди стягуються резерви двох сторін. До того ж росіяни здебільшого зосереджені на тому, щоб робити оборонні лінії, зокрема навколо Мелітополя, тобто скоріше вони чекають на наш наступ. Але є й деякі ознаки, що вони розглядають варіант навпаки — спробувати якось хвацько контрнаступити, щоб зірвати наш наступ”, — вважає екскомандир роти батальйону “Айдар”.
Крім того, залишається загроза обстрілів усієї території України з моря. На бойовому чергуванні в Чорному, Азовському та Середземному морях — 27 російських кораблів. Частина з них — носії крилатих ракет “Калібр”.
Читайте також: Путіну потрібні результати, але їх немає — ні Україна, ні Захід не підуть на його умови, — військовий експерт