Бахмут — це і військова, і політична ціль Кремля, — Грабський (ВІДЕО)

Бахмут. Фото: uatv.ua

Захоплення міста Бахмут (Донецька область) — це і військова, і політична ціль для Росії. Від фіналу битви за місто залежить репутація обох сторін. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 29 жовтня, озвучив військовий експерт Сергій Грабський.

“По-перше, це дуже потужний вузол спротиву української армії. І Росія чітко розуміє, що, взявши його, як вона вважає, отримує вихід до центру Донбасу. Тобто вона зможе вже продовжувати наступ як на північ у бік Слов’янська та Краматорська, так і на захід, у бік Костянтинівки та Дружківки. Таким чином, ми розуміємо, що противник надає військового значення саме цьому просуванню”, — сказав експерт.

Взяття Бахмута як важливого центру опору також було б великою підмогою для кремлівського режиму, вважає Грабський.

“Тоді можна заявити про якусь перемогу та доповісти населенню, що війська РФ просуваються. Тобто їхні жертви не марні, і потрібно ще більше, більше мобілізованих для продовження війни. Тобто це дасть змогу так гальванізувати російське суспільство для того, щоб воно продовжувало підтримувати війну. У цьому сенсі, звісно, ​​є і військове, і політичне значення”, — зазначив експерт.

Він також наголосив, що кількість живої сили та техніки противника на цей час є головним чинником, який не дає українським військам можливості відкинути противника.

“Вони (російські війська, — ред.) там у рази перевищують наші сили. Тому все, що ми можемо робити, це тільки стримувати рух противника і тиснути на інших напрямках з надією загалом на те, що він перекидатиме на ті напрямки додаткові контингенти, хоча це складно”, — наголосив експерт.

Грабський припускає, що важкі бої за Бахмут триватимуть і надалі.

“Думаю, що з проведенням часткової мобілізації, як вони заявляють, об’єктивно кількість військ противника збільшуватиметься й надалі. Тобто тиск на лінію Бахмута буде здійснюватися, і надалі бої триватимуть. Дуже важкі бої”, — резюмував він.

Читайте також: Гарячі точки, життя після деокупації, підготовка до зими — обстановка на Донеччині (ВІДЕО)

Прямий ефір