Партнери виявляють серйозну налаштованість у своїй підтримці України, що відбивається в їхніх рішеннях, наприклад, як-от збільшення військової допомоги або надання гарантій безпеки. Про це сьогодні, 8 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
“Ми бачимо зараз переорієнтацію наших західних партнерів на довгу допомогу. Це дійсно відчувається. Якщо взяти, наприклад, Європейський Союз, то до 50 млрд євро, які нам пообіцяли на відновлення до 2027 року, додатково хочуть дати на озброєння українським військам 20 млрд євро. Пентагон теж розписує допомогу Україні на роки вперед. Формула, яка публічно заявляється, що допомога надаватиметься стільки, скільки буде потрібно, вона знаходить своє підтвердження”, — сказав він.
До того ж у західних країнах збільшується виробництво снарядів до артилерії — 155 калібру за стандартами НАТО, а також поповнення запасів, які раніше були передані Києву, каже політолог.
“Але, звичайно, політична кон’юнктура може впливати, і це всі розуміють. Нинішні керівники країн коаліції “Рамштайн”, саме тому намагаються дати максимальну допомогу зараз. Наша сила і наша слабкість, це демократичні суспільства наших партнерів. І, відповідно, від виборів може змінюватися позиція тієї чи іншої країни. Проте ми бачимо, що зараз наші основні союзники показують те, що вони будуть з Україною”, — наголосив Чаленко.
Він також нагадав і про те, що лідери країн “Великої сімки” (G7, Японії, Німеччини, Великої Британії, США, Канади, Франції та Італії) погодили декларацію підтримки України у сфері безпеки. До неї можуть приєднатися всі країни, які бажають взяти зобов’язання з надання гарантій безпеки Києву.
За словами політолога, цей аспект також свідчить про те, що підтримка українців триватиме.
Читайте також: Зеленський і Рютте обговорили безпекові гарантії для України та роль Нідерландів у коаліції винищувачів
Як повідомлялося, загальний обсяг допомоги США Україні вже сягнув 66,2 млрд доларів, з яких частка військової допомоги становить 43,1 млрд доларів, частка економічної підтримки — 20,5 млрд доларів, і ще 2,6 млрд доларів становить гуманітарна допомога.