У сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ (МВС) України у Львівській області презентували новий автомобіль, обладнаний усім необхідним для осіб з інвалідністю. На ньому слухачі автошкіл зможуть складати підсумкові іспити з водіння, повідомляє FREEДОМ.
Антоніна живе у Львові вже 6-й рік. Дівчина зрозуміла, що для комфортного пересування містом їй необхідно вміти водити автомобіль.
“Пішла вчитися тому, що, на жаль, я вимушено переміщена особа. Такі часи, що потрібно десь самостійно поїхати, рухатися самостійно, не завжди можна знайти допомогу. Тому й пішла на навчання, щоб бути більш самостійною”, — поділилася вона.
Щоб пройти курси та скласти практичний іспит, у центрах МВС для людей з інвалідністю обладнали спеціальні машини.
“Це нова машина, я вчилася їздити на іншій, але ця машина новіша і зручніша”, — зазначила Антоніна.
В автошколі є дві спеціально переобладнані машини. Одна з автоматичною коробкою передач, інша — з механічною. Третій автомобіль обладнали спеціально для складання іспитів у сервісному центрі МВС. У ньому встановлено додаткові механізми, що дають змогу керувати машиною тим, у кого проблеми з опорно-руховим апаратом, порушеннями рухових функцій, або ампутація.
“Ось деталь, щоб натискати на важіль гальма, є ручка, яка натискає на важіль газу. Дуже класний джойстик, який дає змогу керувати всіма елементами автомобіля. Наприклад, лівий поворотник увімкнути, правий, моргнути дальнім світлом, увімкнути склоомивач, тобто увімкнути всі сигнали, які є на цьому транспортному засобі”, — розповів начальник Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях Павло Яцина.
Наразі у львівській автошколі навчаються 22 особи з інвалідністю. Четверо вже успішно отримали водійські посвідчення. Таку школу заснували в межах державного проєкту “Без бар’єрів” на базі МВС.
“Час навчання в нас займає 11 тижнів, із них 4 тижні — це теоретична підготовка. Потім складають іспит з теоретичної підготовки, а потім уже допускаються до практичного керування. І після закінчення навчання вони приходять сюди в сервісний центр і складають іспит з практичного керування, після чого отримують водійське посвідчення”, — повідомив перший проректор Львівського державного університету внутрішніх справ Тарас Созанський.
Практичний іспит Антоніні вдалося скласти з першої спроби. Тепер дівчина мріє кермом вирушити в подорож. Залишилося тільки обрати напрямок.
У межах проєкту “Автошколи для осіб з інвалідністю” на базі відомчих навчальних закладів з липня минулого року в Україні було відкрито 5 автошкіл. Проєкт реалізується в межах ініціативи “Без бар’єрів” першої леді України Олени Зеленської. Його мета — створити ефективну та комфортну систему адаптації осіб з інвалідністю до керування транспортними засобами з урахуванням їхніх можливостей і потреб. Адже із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україні зростає кількість осіб з інвалідністю серед цивільних і військових. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, зазначила, що у вересні 2023 року в Україні вже було 3 млн осіб з інвалідністю.
Читайте також: Розробили свої методики: спеціалізований центр у Дніпрі щодня ставить на ноги українських захисників після поранень (ВІДЕО)