Пожежі, відмови двигунів, жорсткі приземлення — авіапольоти в Росії набувають статусу екстремальних. У РФ виникли труднощі з обслуговуванням авіасуден: не вистачає запчастин і витратних матеріалів, нові літаки не випускають, передає FREEДОМ
Тільки за одну добу, 25 листопада, російський пасажирський літак Superjet-100 (“Суперджет”) п’ять разів потрапляв у зведення новин через технічні проблеми. Найсерйозніший інцидент стався в турецькій Анталії.
В аеропорту Анталії російський “Суперджет”, який прилетів із Сочі, заходив на посадку, і за лічені секунди спалахнув. За словами очевидців, під час посадки загорівся лівий двигун, після чого вогонь посилився.
Експерти катастрофу порівнюють із тією, що трапилася 2019 року в російському аеропорту “Шереметьєво”. Тоді під час екстреної посадки після удару блискавкою шасі пошкодили паливні баки, почалася пожежа. Загинула 41 людина. В Анталії — ніхто не постраждав.
“Посадка була за складних погодних умов, плюс до цього літак не дуже добре збалансований. У результаті відбувається удар об смугу, те саме подвійне козління — удар, другий удар і знову стійки шасі пробили баки й знову сталася пожежа”, — пояснив ситуацію в Анталії політичний оглядач Сергій Ауслендер.
Влітку цього року російські ЗМІ повідомили, що кількість інцидентів із “Суперджетом” зросла вдвічі за останні роки.
“Що ми маємо? Є літак, який було розроблено в Росії ніби “з нуля”, та не зовсім, оскільки в ньому дуже велика кількість іноземних комплектуючих. І не було б жодних проблем із купівлею комплектуючих, якби Росія не влаштувала цю криваву бійню в Україні. У них є проєкт літака МС-21, він теж поки що не виходить. “Об’єднана авіабудівна корпорація” мучиться з ним уже давно, і терміни переносять рік за роком”, — зазначив Сергій Ауслендер.
У вересні минулого року Airbus A320 “Уральських авіаліній”, який летів із Сочі до Омська, здійснив аварійну посадку — у пшеничне поле під Новосибірськом. Причина — несправність гідравлічної системи. На борту перебувало 167 осіб.
“У російській авіації — настає колапс. Величезна кількість пригод. І це має накопичувальний не дуже хороший ефект. Спочатку ці події не дуже серйозні — тут відмовила система, тут вони щось перемотали ізоляційною стрічкою. Але потім це може призвести до катастрофи з величезною кількістю жертв”, — наголосив Сергій Ауслендер.
Щодо Airbus A320, який сів у полі, у компанії заявляли, що лайнер не зазнав серйозних пошкоджень і зможе виконувати польоти. Але в підсумку борт вирішили розібрати на запчастини — щоб літали інші літаки, оскільки комплектуючі в Росії в дефіциті.
“Ситуація з безпекою буде тільки погіршуватися. Саме так було в Ірані — спочатку санкції призвели до збільшення кількості відносно безпечних авіаситуацій, а потім — до трагедій з людськими жертвами”, — зазначив журналіст Павло Канигін.
Російські чиновники проблему в галузі не визнають. Пасажирів запевняють, що безпека лайнерів на високому рівні.
Читайте також: Доліталися: як Путін обрізав крила російської авіагалузі