Удари по російських нафтопереробних заводах (НПЗ) — велика проблема для керівництва РФ. І в короткостроковій перспективі це може бути більш впливовим інструментом порівняно із санкціями. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний політик Дмитро Гудков.
Насамперед, каже Гудков, дронові атаки по НПЗ, ймовірно, призведуть до кризи на нафтовому ринку.
“Якщо руйнується обладнання на нафтопереробних заводах, це, звичайно, головний біль. Це може призвести до кризи на російському нафтовому ринку. Весь дохід російського бюджету — це, в основному, продаж нафти. Усі інші бізнеси — це похідна від “нафтянки”. Тому, звичайно ж, це серйозний удар, і Кремлю не все одно. Але вони мали розуміти, яка буде відповідна реакція на те, що вони коять в Україні”, — сказав політик.
Ці цілі, вважає Гудков, є стратегічними, тому що у Путіна багато грошей на війну.
“А як вдарити по головних фінансових джерелах Путіна, якщо не організовувати подібні нальоти саме на стратегічні підприємства РФ”, — доповнив спікер.
Росіяни намагатимуться щось робити, щоб уберегти підприємства, посилюватимуть ППО, вважає Гудков. Крім того, можуть обмежити постачання нафти, що призведе до зростання цін.
“6 млн барелів на день — це все-таки велика частка на світовому нафтовому ринку. І далі, обмеживши поставки, вони можуть почати шантажувати ті самі Сполучені Штати Америки, яким підвищення цін на паливо напередодні виборів не потрібне. Як і перед будь-якими виборами в європейських країнах. Тому не просто так уже є натяки з адміністрації Байдена припинити нальоти на нафтові підприємства. Я думаю, що це робота якоїсь таємної дипломатії”, — зазначив гість ефіру.
Він також наголосив, що удари по НПЗ можуть бути більш ефективними, ніж деякі санкції, запроваджені проти РФ Заходом.
“У короткостроковій перспективі, можливо, це стане більш впливовим інструментом порівняно із санкціями. Тому що деякі санкції навіть вигідні Путіну. Я неодноразово говорив: коли Росію закривають і перекривають усі канали виведення капіталу звідти, коли, наприклад, фахівців із РФ нікуди не пускають, це вигідно військовій машині Путіна. Адже всі гроші залишаються в економіці, кадри залишаються в економіці. Тому якраз багато санкцій контрпродуктивні. Об’єктивно якраз Путіну це вигідно. У нього тепер інженери, айтішники є в країні. І ще через санкції багато росіян були змушені вивести гроші із західних юрисдикцій і відправити в Росію”, — сказав Гудков.
Коли триває атака навіть не на нафтосховища, а на підприємства, які займаються переробкою нафти, з урахуванням того, що вся ця продукція перебуває під санкціями, то, звичайно, Росії відшкодувати це буде вкрай складно, доповнив політик.
“Безумовно, у короткостроковій перспективі це дійсно б’є по бюджету путінському набагато сильніше, ніж санкції”, — резюмував Гудков.
Читайте також: У РФ закликають підприємства забезпечувати свій захист самостійно після атаки дронів у Єлабузі та Нижньокамську (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, останніми тижнями атаки дронів були націлені на нафтопереробні підприємства в Росії. Вранці 2 квітня безпілотники вперше долетіли до території Татарстану й атакували об’єкти в Єлабузі та Нижньокамську.