ATACMS можуть допомогти нам прискорити звільнення України від окупанта, — президент Зеленський за підсумками 603-го дня війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Увесь світ має бути консолідований, щоб у кожному регіоні світу — усюди на землі — панував мир. І хоч би що відбувалося, всі сторони повинні дбати про те, щоб звичайні цивільні люди отримували необхідну допомогу та могли врятуватися від бойових дій. Будь-які форми терору та розпалювання війни неприпустимі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 19 жовтня, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Він розповів, що провів розмову з президентом США Джозефом Байденом.

“Як завжди, змістовна розмова — союзницька. Сильний сигнал підтримки — стільки, скільки потрібно, щоб перемогти. Я вдячний президенту Байдену, Конгресу — обом партіям — та всьому американському народу за потужну допомогу й за лідерство. Лідерство, яке допомагає єднати світ заради захисту життя та міжнародного порядку, заснованого на правилах. Українці знають, наскільки важлива міцна єдність у захисті від терору, від агресії. Єдність тут, у нашій країні. Єдність у країнах-партнерах, зокрема в Америці. Єдність світу”, — сказав Зеленський.

Також лідери обговорили подальші спільні кроки в захисті свободи та оборонну підтримку.

“Серед іншого те, що “Атакамси” можуть допомогти нам прискорити звільнення України від окупанта. Звичайно, ми говорили й про збереження допомоги Україні наступного року — про вагомий пакет підтримки для нашої держави. Америка підтримуватиме імплементацію формули миру, і я поінформував президента Байдена про наступну велику міжнародну зустріч щодо формули миру, яка відбудеться на Мальті цього місяця. Я запитав у президента Байдена про його візит у регіон Близького Сходу та про його погляд на подальший розвиток ситуації. Однаково сприймаємо той факт, що треба уникнути подальшої дестабілізації та розпалення війни ще й у цьому регіоні світу. Українці та американці — ми співчуваємо всім жертвам трагічних подій. Україна готова працювати разом і з Америкою, і з усіма партнерами заради того, щоб стабілізувати ситуацію та врятувати якомога більше життів”, — поінформував глава держави.

Сьогодні ж президент говорив із генсеком ООН Антоніу Гутеррішем.

“Про те, як інституції ООН можуть допомогти нашій країні, нашим людям упродовж зими. Говорили й про продовольчу безпеку  — про маршрути експорту продовольства з України в Чорному морі, про необхідність захисту для українських портів від російських терористичних ударів. Запросив пана генерального секретаря на продовольчий саміт — саміт нашої гуманітарної ініціативи “Зерно з України”, який відбудеться в листопаді. Я відзначив і активну участь ООН у глобальних зусиллях щодо формули миру та готовність надіслати представника ООН на наступну зустріч у форматі радників. Звичайно, ми обговорили й ситуацію в Ізраїлі, у Палестині, загалом на Близькому Сході”, — повідомив Зеленський.

Він нагадав, що почав цей день із робочої поїздки містами та селами Київської області, які постраждали від російської окупації.

“Вдячний усім, хто працює над відновленням усього того, що було зруйноване окупантом. Україна не залишилася наодинці — нам допомагають і уряди різних країн, і благодійники. Звичайно, треба зробити дуже багато — дуже багато відбудувати, поновити, аби в Україні не залишилося жодної руїни. Але вся ця робота заснована на одному — на щирості сердець людей, які з нами, які так само цінують життя, і свободу, і сміливість, як ми в Україні. Я вірю, що саме таких людей у світі більшість. І треба й надалі робити все можливе й неможливе, щоб світова більшість була з Україною. Слава всім, хто б’ється й працює заради України, заради свободи! Я дякую всім, хто нам допомагає!” — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: США виконують свої обіцянки щодо військової підтримки України (ВІДЕО)

Прямий ефір