Російська зброя 30-40-річної давності стає легкою мішенню для дронів Збройних сил України (ЗСУ). Про це заявляють журналісти російського проєкту “Можем объяснить”. Війська РФ масово використовують застарілі радянські гаубиці, а для їхнього нібито “оновлення” відкручують стволи з техніки на складах. Експерти вважають, що армія Росії скотилася до рівня сирійської, повідомляє FREEДОМ.
Так, західні аналітики помітили, що Міноборони Росії масово замінює артилерійські стволи радянського зразка. OSINT-дослідник під ніком HighMarsed, аналізуючи супутникові знімки 94-го артилерійського арсеналу в Омську, дійшов висновку, що армія Росії активно знімає стволи зі старих радянських самохідних гармат “Гіацинт-С”.
“Я знайшов деякі свідчення того, що в Росії, можливо, закінчуються запасні стволи для 2С5 “Гіацинт-С”. На 94-му арсеналі в Омську з трьох місць зняли багато систем і майже з усіх частин, що залишилися, зняли стволи”, — написав HighMarsed у соціальній мережі Х.
Це може свідчити про те, що російській армії доводиться “канібалізувати” свою артилерію — для ремонту і заміни гармат на фронті пускати на запчастини половину техніки, що перебуває на зберіганні. Самохідну гармату “Гіацинт-С” випускали від 1976 року до 1993-го, її називали “снайперською гвинтівкою” артилерії. Зараз Ростех активно постачає гаубиці “Мста-С”, але це далеко не така ж масова гармата. Аналітики порталу Topwar вважають “Гіацинт” морально застарілим, але найбільш далекобійним знаряддям 152-го калібру.
“Звичайно ж, виробництво стволів у Росії зараз у дуже поганому стані, вони не задовольняють потреби взагалі, від слова “абсолютно”. І вони канібалізують ті самохідні артилерійські установки, або гаубиці, які неможливо зі зберігання відновити абсолютно ніяк, і знімають у них стволи, відправляють для заміни. Крім того, стволи відправляють для заміни для тих самохідних артилерійських установок і гаубиць, які вже виробили свої ресурси”, — каже військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Але навіть дальності стрільби “Гіацинта” не завжди вистачає, щоб уникнути зустрічі з дроном-камікадзе. У липні український підрозділ “Птахи Мадяра” повідомив про влучання FPV-дрона в цю гармату. “Гіацинти” регулярно зазнають поразки від української контрбатарейної боротьби.
Як повідомляють журналісти “Можем объяснить”, полювання на ці гармати посилилося із початком наступу ЗСУ на Запоріжжя, коли російській армії довелося виводити артилерію з укриттів, щоб відповісти на атаки противника.
“Є ще одна категорія, дуже важлива категорія втрат. Це коли відбувається розрив у стовбурі артилерійської установки, снаряда, наприклад, термін придатності якого давно закінчився або який перебував на зберіганні в незадовільних умовах, його застосування — це гра в російську рулетку. І він вибухає в стовбурі самої артилерійської установки, або ж це коли сам стовбур не витримує навантаження через вироблений ресурс і його розриває”, — пояснює Коваленко.
Після масштабних втрат у техніці 2022 року російська армія втратила і компоненти бойових броньованих машин і поступово почала переходити до створення різноманітних “гомункулусів”, які нібито б компенсували дефіцит, що виникав.
“У Росії серйозні проблеми з вогневим потенціалом у середньої легкоброньованої техніки, бронетранспортерів, бронемашин, тобто категорії ББМ. Це пов’язано з тим, що було знищено велику кількість цих зразків, виникає дефіцит БМП, БТР, БМД у російських військах, відповідно, немає можливості надання вогневої підтримки піхоті подібного роду технікою”, — розповів військово-політичний оглядач.
На думку експертів, найяскравішим прикладом такої армії є сирійська, яка після багаторічної громадянської війни перетворилася на колекцію “шушпанцерів”. За понад півтора року повномасштабної війни російська армія скотилася до того ж рівня.
Читайте також: Росії вдається обходити санкції: як працює ВПК РФ і наскільки якісне озброєння їм вдається відтворювати (ВІДЕО)
Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, минулої доби Сили оборони України ліквідували 320 російських окупантів, а також знищили 38 артилерійських систем, три танки і 24 дрони. Загальна кількість втрат російської армії від початку вторгнення наближається до 277 тис. осіб.