Росія відчуває суттєву нестачу живої сили на полі бою. На фронт відправляють недолікованих, інвалідів, набирають еритрейців та сирійців. За даними британської розвідки, за два місяці вбитими та пораненими російська армія втратила понад 70 тис. осіб особового складу, повідомляє FREEДОМ.
Поранених російських солдатів знову повертають на фронт. Видання The Telegraph повідомляє про те, що пораненим військовим російської армії часто надають мінімальну медичну допомогу та відправляють назад в окопи.
“Українська армія повідомляє про захоплення росіян, які вже страждають від ран, отриманих у попередніх атаках… Така тактика демонструє явну зневагу до піхотинців, оскільки командири кидають тисячі людей на передову у повільному та виснажливому літньому наступі. Деякі росіяни були захоплені в полон, коли вони поверталися на поле бою на милицях”, — пише The Telegraph.
Через нестачу людського ресурсу Кремлю доводиться підвищувати плату за укладення контракту з Міноборони РФ. Цінник підвищується щомісяця. Наразі досяг 1 млн 600 тис. російських рублів. Найменше платять у Калмикії, Смоленській області та на Камчатці. Також російська армія зазнає кризи з мігрантами, яких раніше тисячами вербували на війну.
“Різко знизилися можливості Росії для вербування, тому що знизився міграційний потік через “Крокус”, через ставлення до мусульман. Поки що знаходяться резерви. Резерви ці дуже кінцеві”, — зазначила директорка фонду “Русь сидящая” Ольга Романова.
Росіяни кидають у бій неукомплектовані підрозділи. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW). Вони були переведені на підтримку штурмових атак на сході України.
“Російське військове командування могло направити для бойових дій недостатньо укомплектовані частини, спочатку призначені для дій як оперативний резерв, можливо, у зв’язку з обмеженими можливостями російської оборонно-промислової бази або прагненням посилити продовження російських наступальних операцій в Україні”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Хоч би як Кремль намагався, бойові завдання на фронті не виконуються. Жителям Татарстану заплатять по 100 тис. рублів за будь-яку людину, яку вони вмовлять піти воювати. І це не межа. Сума за відправлення людей на смерть зростає щодня.
“Гроші, як і раніше, можна отримати, якщо умовити родича, друга чи взагалі будь-яку людину. Головне, щоб він підписав документи у Татарстані та вибув у військову частину. “Акцію” рекламують держЗМІ, татарстанські пабліки, сайти районних газет та адміністрацій”, — повідомляє Telegram-каналу “Говорить НеМосква”.
“Скребуть” зараз серед ветеранів, відставників, пенсіонерів різноманітних силових структур. Ця війна багато чого змінила у Росії. Показала, що для росіян важливіше. Виявилося, що гроші важливіші. Багато матерів кажуть, що в мене ще один син є. Адже багато хто йде за грошима, вважаючи своє життя дешевшим за гроші. Це єдина можливість — віддати життя, щоб сім’я мала квартиру чи машину”, — коментує директорка фонду “Русь сидящая” Ольга Романова.
Середньодобові втрати російської армії у травні та червні 2024 року зросли до максимуму з початку повномасштабного вторгнення Росії до України. За два місяці вбитими та пораненими російська армія втратила понад 70 тис. осіб особового складу, заявили у розвідці Великої Британії. Це — приблизно десята частина від загальних втрат армії країни-агресора з лютого 2022 року, підрахували експерти.
Читайте також: Росії потрібна пауза для накопичення сил: про проблеми ВПК та армії РФ розповів Дикий
Нагадаємо, загальні втрати російської армії від початку повномасштабного вторгнення в Україну перевищили 561 тис. військових. Лише за останню добу втрати окупантів в особовому складі становили понад тисячу осіб.
Читайте також: Росіяни на фронті гинуть тисячами — як РФ намагається поповнити мобілізаційний ресурс (ВІДЕО)