Знищені внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну ліси вдасться відновити щонайменше за 40-50 років. Про це сьогодні, 7 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Євген Федоренко.
“Крім того, що пожежами спалено понад 30 тис. гектарів лісу, потрібно врахувати, що величезна кількість лісів у нас ще перекрита траншеями й все таке інше. І нібито в зоні бойових дій перебувало взагалі в районі 200 тис. гектарів лісів наших українських. Тому це колосальна цифра. Але ось питання щодо відновлення… Усе залежить від зусиль. І навіть якщо Україна буде максимум докладати зусиль щодо відновлення лісів, які спалено, знищено російськими окупантами, то йдеться щонайменше про 40-50 років”, — сказав він.
Федоренко також повідомив, що на сьогодні близько 20% природоохоронних території України вражені війною. За його інформацією, в окупації перебувають 10 національних природних парків, вісім заповідників та два біосферні заповідники.
“Частина цих територій використовуються Росією як військові плацдарми. Тобто на них відбувається скупчення техніки, скупчення бойової сили, частина переходить у казарми. На частині території, особливо це стосується півдня, Росія готує укріплення, тобто це все перекривається, будуються бліндажі й все таке інше, окопи, траншеї. Тобто скільки піде часу на відновлення? Це важко сказати. Коли ми звільнимо цю територію, будемо мати повний доступ, тоді ми зможемо оцінити масштаби цієї катастрофи й трагедію, яку принесла нам Росія”, — сказав заступник міністра.
Також Федоренко зазначив, що окупанти руйнують заповідники, які є природним середовищем існування для десятків тисяч тварин.
“І зі свого боку це призводить до непоправних втрат у цьому випадку тваринного світу нашої країни. На жаль, вони поводяться абсолютним чином як варвари. І це ми бачили на прикладі тих національних парків, природних територій, які були звільнені нашими військами”, — сказав заступник міністра.
Водночас він констатував, що найбільша шкода екології України від вторгнення РФ — це викиди в навколишнє середовище і забруднення землі.
“Якщо говорити про суму збитків безпосередньо, то можна, звісно ж, виділити насамперед викиди в навколишнє середовище. Тобто це наше повітря і, звичайно ж, наша земля. Тобто дві основні складові. Зрозуміло, що крім цього є водні об’єкти, є інші сфери довкілля, які постраждали, але суто за математичними розрахунками, за збитками, за методиками, які ухвалено, за якими були розрахунки, то це повітря і земля”, — сказав Федоренко.
Читайте також: Збитки української екології від агресії РФ уже становлять понад 51 млрд доларів, — підрахунки Міндовкілля України