Армія РФ скаржиться на боєприпаси з Північної Кореї — розбір (ВІДЕО)

Іранський, північнокорейський і російський снаряди. Фото: nv.ua

Російські військові скаржаться на боєприпаси з КНДР (Корейська Народно-Демократична Республіка, Північна Корея). Експерти підтверджують, що якість північнокорейських та іранських снарядів низька, передає FREEДОМ.

Перші відомості про постачання Росії артилерійських снарядів із КНДР з’явилися ще у жовтні 2023 року. Відтоді, за інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, Північна Корея передала Росії 5 млн боєприпасів, понад сотню артилерійських систем і стільки ж балістичних ракет типу KN-23/KN-24. Керівник ГУР Кирило Буданов назвав постачання північнокорейських боєприпасів Росії серйозною проблемою для української армії.

“Як тільки з’являється повідомлення про те, що Північна Корея відправляє снаряди Росії, то на окремих ділянках фронту відзначається серйозне погіршення ситуації та підвищення активності Росії. Тобто ми можемо говорити про те, що Росія не могла б вести активні наступальні бойові дії на тих чи інших ділянках, якби не було допомоги Північної Кореї”, — зазначив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

Кількість у цьому випадку зовсім не означає якість. Російські військові неодноразово скаржилися на те, що північнокорейські боєприпаси часто летять повз ціль.

У жовтні на Харківському напрямку до 60% артобстрілів російської армії здійснювалися північнокорейськими снарядами калібрів 122 і 152 мм, розповіли в оперативно-тактичному угрупованні “Харків”. Їхня якість, як і якість іранських боєприпасів, низька, кажуть у ЗСУ.

“У нас є інформація, що російські військовослужбовці скаржаться на складнощі в застосуванні боєприпасів, що постачаються Північною Кореєю. Тобто вони летять не туди, куди потрібно”, — підтвердив в ефірі марафону “Єдині новиниречник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Назар Волошин.

29 листопада міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов прибув до Північної Кореї. А незабаром Кім Чен Ин заявив, що КНДР готова розширювати військові зв’язки з Росією. Модернізація північнокорейського ВПК могла бути однією з обговорюваних тем, вважають аналітики.

“Це, швидше, екстенсивна допомога, яка допомагає збільшити вогневу міць, але не робить прориву в якості. Можливо, [з боку Росії] зараз ідеться про те, щоб передати певні технології Північній Кореї, щоб вони покращували якість своєї техніки та боєприпасів”, — прокоментував Олександр Леонов.

Окрім боєприпасів, артсистем і ракет, Пхеньян постачає Москві й війська для продовження війни Росії проти України. У НАТО наголосили, що таке широке військове співробітництво диктаторських режимів порушує кілька резолюцій ООН. Країни Альянсу разом з Австралією, Новою Зеландією, Південною Кореєю і Японією назвали поглиблення партнерства Росії та КНДР загрозою безпеці в Європі й у Індо-Тихоокеанському регіоні.

Читайте також: Потужність вища, точність і дальність — нижча: російську та північнокорейську “балістику” порівняв Коваленко

Прямий ефір