Військові експерти вважають, що Путін розраховує до кінця літа захопити всю Донецьку область. Це завдання перед російським командуванням він ставив неодноразово. Аналітики припускають, що Росія зосередить зусилля переважно на Донецькому, Харківському та південному напрямках, передає FREEДOM.
Російська армія прагнутиме вийти на адміністративні кордони Донецької області, впевнені експерти. За даними української розвідки, Путін ставив завдання захопити регіон до осені 2022, а потім до 1 березня 2023 року.
“Донецький напрямок є найбільш пріоритетним на цей час в основі дій російської окупаційної армії. Про це свідчить і кількість особового складу, зосередженого на основних ділянках фронту на Донецькому напрямку. Ну і завдання тактичного та оперативного рівня. На найближчий час в окупантів стоїть завдання вийти на адмінмежі Донецької області і, відповідно, Луганської. Поясню, про що йдеться. 30 вересня 2022 року російський диктатор підписав указ про включення так званих нових суб’єктів, а саме Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до складу РФ. Але в межах адмінкордонів цих областей”, — вважає військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
До червня 2024 року вийти на адмінмежі Донецької області російській армії так і не вдалося. Тепер противник сконцентрував зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, повідомляє Генштаб Збройних сил України.
“Концентрація зусиль — на Лиманському, Куп’янському напрямках, тому що там загалом вихід на Харків. А флангове охоплення українських військ, які зосереджені на Донеччині, насамперед — Слов’янськ і Краматорськ. Відповідно, Краматорський напрямок — це Часів Яр, Костянтинівка і подальші можливі просування. Це Покровський напрямок і, відповідно, Курахівський і Вугледарський. Ще раз наголошу, завдання окупантів — вихід на адмінмежі Донецької області”, — додав Дмитро Снєгирьов.
Ще один ключовий для російської армії напрямок — Харківський. ЗСУ зупинили загарбників на лінії Глибоке — Лук’янці, а також у районі Вовчанська.
“Якщо зовсім коротко, то це крах усіх їхніх надій. Адже очевидно, що противник на початку травня зосередив на території Бєлгородської області 40-тисячне угруповання військ для того, щоб гарантовано взяти під контроль Вовчанськ і вийти на дальність артилерійського пострілу ближче до передмістя Харкова. У росіян не було навіть думки, що може щось піти не згідно з їхнім планом. Адже в лютому 2022 року саме 40-тисячне угруповання російських військ змогло дістатися практично до передмістя Києва. Цього разу чомусь росіяни думали, що у них також вийде”, — зазначив військовий експерт Владислав Селезньов.
Росіяни зазнають у Харківській області величезних втрат. Російське командування перекидає туди війська з інших напрямків.
“Українська артилерія працює 24/7, ми маємо достатню кількість ресурсів, щоб знищувати ворожі сили та засоби. І тут, я думаю, слід нагадати, що до 90% російських втрат — це підсумок роботи наших ракетників і артилеристів. Відповідно, навіть після ротації, на новоприбулі російські підрозділи, найімовірніше, очікуватиме така ж неприваблива доля”, — розповів Владислав Селезньов.
Сьогодні мета російських окупантів — розосередити українські сили, щоб посилити наступальні дії на Донецькому напрямку, впевнені військові експерти. Для цього армія РФ тримає угруповання чисельністю до 15 тисяч осіб на Сумському напрямку, а також активізувалася на півдні, намагаючись відбити в Сил оборони України ті території, які були втрачені Росією влітку 2023 року. Йдеться про Оріхівський та Великоновосельський напрямки.
Читайте також: Надія російських генералів розвинути наступ у Харківській області зазнала краху, — Селезньов
Нагадаємо, раніше військовий експерт Сергій Грабський заявив, що російські окупанти проводять наступальну операцію на Донеччині: Покровський напрямок для них зараз пріоритетний.