Архітектура світової безпеки потребує оновлення, зокрема це стосується необхідності структурних змін в ООН. Про це сьогодні, 17 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила представниця Держдепу США Андреа Калан.
Вона згодна зі словами президента України Володимира Зеленського, що правила, про які світ домовився десятки років тому, більше не працюють.
“Дійсно, це потребує оновлення, ми це бачили і в ООН, коли у вересні і в жовтні наш посол в ООН говорила, що потрібні теж структурні зміни в ООН, тому що є один член Ради безпеки, який порушує міжнародне право й вдерся в іншу країну. Ось так само тут, коли говорять про безпеку в усьому світі, потрібно по-іншому дивитись на це, тому що справді світ змінився цього року. Рік тому Росія сказала голосно, що вона не збирається вдиратися в Україну. Але ми бачили скупчення російських військ на кордоні з Україною і на території Білорусі. І потім, через 7 днів, Росія почала повномасштабне вторгнення. Тож світ змінився. І такі форми, як конференція з безпеки в Мюнхені, допомагають, щоб ми були більш єдині і допомагали Україні та один одному знайти шляхи вперед”, — сказала Калан.
Представник Держдепу США зазначила, що зараз для всього світу важливо, щоб Україна отримала допомогу, необхідну для захисту від агресора та відновлення її цілісності.
“Нам потрібно спочатку боротися із ситуацією, яка є зараз. Тому що російська агресія, рішення Путіна вдиратися в Україну — це просто неприпустимо, це порушує всі правила. І потім, після закінчення війни ми всі повинні не тільки допомогти Україні відновитися, тому що наслідки цієї війни — це просто жахливо, а й дізнатися, що можна робити далі, щоб такої ситуації не було більше. Тому що це перший раз з Другої світової війни, коли ми бачимо, що в Європі є така війна. Тож спочатку потрібно покласти край цій війні, і будемо працювати наполегливо, щоб допомогти Україні стільки, скільки буде потрібно. І далі будемо працювати. Я дипломат і вважаю, що дипломатична робота вкрай важлива зараз, але й особливо важлива після закінчення війни”, — сказала Калан.
Читайте також: Україна — у фокусі уваги Мюнхенської конференції з питань безпеки — подробиці (ВІДЕО)