Передвиборчі дебати — це специфічний жанр, у якому не стільки важливо, чи ви справді виграли суперечку у свого опонента, чи ваші аргументи сильніші, чи ні. Важливо, як це сприймається суспільством. А глядач сприймає, передовсім, емоційно. І емоційно Трамп дебати виграв. Йому вдалося продемонструвати енергійність, йти в словесні наступи і контрнаступи. Хоча аргументи Байдена були більш серйозними та вагомими. Таку думку озвучив політолог Олег Саакян в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 28 червня, коментуючи дебати Джозефа Байдена і Дональда Трампа.
Він зазначив, що темі України було присвячено два фрагменти. І сказати, що Українська держава була центральною темою, не можна. Центральною темою була внутрішня політика Сполучених Штатів.
“Але вже в зовнішній політиці, дійсно, Україна перейняла на себе практично всю увагу. Наприклад, низка американських аналітиків зазначають, що навіть питання Ізраїлю і Палестини, Гази, не були висвітлені настільки, наскільки Україна, яка повністю на собі сконцентрувала ключову увагу і Байдена, і Трампа. Байден розповідав про його підхід. І пишався ним фактично. Трамп критикував і розповідав, як завжди, що при ньому такого не було б. Для України нічого нового в цьому розрізі сказаного не було почуто. Крім, можливо, того, що на уточнююче запитання Трамп відповів, що пропозиція Путіна є неприйнятною. Це, звичайно, важливо”, — сказав політолог.
Якщо говорити загалом про дебати, то вони, на думку Саакяна, пройшли в законах жанру. А виграє той, кому вдається здобути симпатії аудиторії.
“Це специфічний жанр, у якому не стільки важливо, чи ви справді переспорили свого опонента, чи ні, чи ваші аргументи сильніші, чи ні. Важливо, як це сприймається. А глядач сприймає все, перш за все, емоційно. І емоційно Трамп ці дебати виграв. Йому вдалося продемонструвати енергійність, іти в словесний наступ і контрнаступ. Байден виглядав досить мляво в цьому розрізі, хоча його аргументи були більш серйозними, більш вагомими. У Трампа набагато більше було маніпуляцій, перетягувань, недомовленостей і просто слоганів. Однак закони жанру такі, що виграє в даному випадку той, хто почувається впевненіше, і той, кому вдається роздобути симпатії аудиторії. А вони ірраціональні”, — пояснив Саакян.
Політолог також звернув увагу на те, що ці дебати відбуваються не на фінішній прямій виборчих перегонів, як це зазвичай відбувається.
“Тому їхній вплив на результат виборчих перегонів я б не перебільшував. Якби вони відбувалися в жовтні, на фінішній прямій, то тоді, так. Зазвичай у Штатах це і відбувається вже після того, як кандидати отримали висунення офіційно від партії. У цьому ж випадку це безпрецедентно. Обидва кандидати дебютують до того, як це сталося, і, відповідно, попереду ще дуже багато води витече”, — сказав гість ефіру.
На його думку, Трампу вдалося посіяти сумніви в лавах демократів щодо того, чи здатен Байден перемогти на виборах.
“Якщо республіканці з цих дебатів пішли без якихось особливих здивувань і напруженостей або тривог, для них Трамп був тим самим, якого вони знали, то якраз для демократів, як написали у виданні The New York Times, дебати почалися з тривоги, а закінчилися панікою. У лавах демократів та їхніх спонсорів зараз, звісно, буде серйозне напруження. І ось це ключовий результат, мені здається, цих дебатів із погляду динаміки внутрішньополітичного американського процесу”, — резюмував спікер.
Читайте також: У США відбувся перший раунд дебатів Байдена і Трампа: заяви стосовно України (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, президент США Джо Байден і його суперник у виборчій кампанії-2024 Дональд Трамп під час теледебатів звинуватили один одного в проведенні політики, що веде до потенційної Третьої світової війни.