Результатами співробітництва Російської Федерації та Корейської народно-демократичної республіки (КНДР) стали постачання палива та продовольства до Північної Кореї в обмін на постачання зброї до РФ. Але зараз Кім Чен Ин може попросити у Путіна поділитися технологіями з військової сфери. Про це сьогодні, 19 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM сказав політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
Він звернув увагу, що оскільки в Північній Кореї панує тоталітарний режим, то для життєдіяльності країни не вистачає нічого.
“Постачання продовольства та палива — це те, на що в першу чергу розраховує Північна Корея. І, певне, отримала. Можна згадати торішній візит Кім Чен Ина до Росії, він виглядав дуже впевненим, а не як молодший брат чи молодший партнер, що дуже показово, — зауважив Левусь.
За його словами, головний партнер і РФ, і КНДР — Китай, який намагається продати Заходу свій вплив в обох країнах.
“Але Китайська народна республіка, звичайно ж, усвідомлює, що повного впливу на Росію вона не має, і це очевидно. І так само очевидно, що немає повного впливу на КНДР, зараз він навіть зменшився. Спроби Путіна вибудувати стосунки з Північною Кореєю збільшили можливість маневру для Пхеньяна трохи віддалитися або він почав навіть грати з Пекіном. Але й апетити Північної Кореї зросли. Крім отримання для виживання продовольства та палива, тепер уже йдеться про технології”, — сказав політолог.
Він зазначив, що північнокорейські безпілотники та ракети не відрізняються високою якістю.
“Авіаційні технології, технології для безпілотників, можливо це те, на що точно може піти Росія. Щодо технологій допомоги у розвитку ядерної зброї — це менш імовірно, але це те, де зараз точно будуть йти переговори. Тим більше, що Путін згоден укласти договір про стратегічні відносини з Північною Кореєю, — висловив думку Левусь.
Читайте також: Москва залежить від авторитарних режимів — подробиці турне Путіна в КНДР (ВІДЕО)
Нагадаємо, Путін із дводенним візитом перебуває у Пхеньяні. Разом із північнокорейським диктатором Кім Чен Ином 19 червня він підписав договір про всеосяжне стратегічне партнерство.