Антиросійські санкції, постачання танків та інша підтримка — головні заяви президентів України та Євроради (ВІДЕО)

Шарль Мішель і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 19 січня, в українській столиці президент України Володимир Зеленський і голова Європейської Ради Шарль Мішель обговорили антиросійські санкції, нові постачання зброї Києву та фінансові транші. А також абсолютну підтримку Європейським Союзом української формули миру і створення спецтрибуналу для Володимира Путіна та Олександра Лукашенка, повідомляє FREEДОМ.

Президент Євроради заявив, що Євросоюз уже веде консультації щодо 10-го нового пакету антиросійських санкцій. Вони доповнюватимуть попередні. Обходити обмеження Росії стане складніше.

“Ми вирішили спрямувати ці санкції на енергетичну сферу. Ми маємо подивитися, в яких ще сферах ми можемо запровадити санкції, і дуже важливо, як ми говорили з паном президентом, що необхідно також спрямувати ці санкції проти пропагандистів, і водночас не тільки підтримувати, але й посилювати тиск на Кремль. І ще одна частина нашої роботи пов’язана з тим, щоб залучити ще більше країн, щоб ще більше ізолювати Росію”, — розповів Мішель.

“Санкції проти Росії суттєво знижують потенціал держави-терориста і мають залишитися одним із ключових захисних інструментів Європи та світу. Тому дуже важливо, щоб санкції були потужними і предметними, і, якщо чесно, сила санкцій має бути такою, щоб вони могли зупиняти агресію, і щоб Росія не могла адаптуватися до тих чи інших санкцій”, — заявив Зеленський.

Лідери обговорили питання постачання танків Україні. Такі наміри є у багатьох країн-партнерів, каже Зеленський. Але процес ускладнюють спеціальні процедури. Крім того, український президент анонсував позитивні рішення завтра — на 8-му засіданні в Рамштайні.

“Є країни, я не пам’ятаю скільки зараз у мене було перемовин — до “Рамштайну”, ми готувалися ґрунтовно. Ми провели кілька десятків перемовин важливих. Проти тисяч танків РФ недостатньо мужності наших військових і мотивації українського народу. Потрібна відповідна зброя. Щодо танків, багато країн хотіли б дати нам танки, вони вмотивовані й підтримують нас, але вони чекають на документи. І Польща готова, і Фінляндія, і Португалія, й Іспанія, і ще достатня кількість країн”, — повідомив глава Української держави.

Свій візит до Києва глава Європейської Ради розпочав із зустрічей з українськими захисниками, які проходять реабілітацію після поранень. Військовослужбовці подарували Шарлю Мішелю бойовий шеврон на згадку про боротьбу та на знак подяки за підтримку від перших днів російсько-української війни.

“Принципово важливо забезпечити фізичну терапію, а також психологічну підтримку. Європейський Союз сконцентрований на тому, щоб підтримувати Україну настільки, наскільки це можливо. І реабілітація військових — частина цієї підтримки”, — сказав Мішель.

Україна вже отримала перший транш у 3 млрд євро з 18, які ЄС планує надати до кінця 2023 року в межах нової масштабної програми макрофінансової допомоги. Український президент також подякував Європарламенту за ухвалену резолюцію про створення Спеціального військового трибуналу у справі про злочин агресії проти України.

Українці можуть покластися на Європейський Союз, укотре наголосив президент Євроради, адже Україні допомагатимуть скільки, скільки це буде необхідно.

Читайте також: Кожна хвилина затримки коштує життів українських воїнів, — Зеленський про постачання танків Україні

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський сьогодні, 19 січня, провів зустріч із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, який прибув до Києва з візитом.

Прямий ефір